Спеціальні потреби

Фільм «Зима у вогні» показали у Конгресі США


Ось що про "Зиму у вогні" говорили після показу у кінотеатрі Конгресу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:35 0:00

Ось що про "Зиму у вогні" говорили після показу у кінотеатрі Конгресу

У приміщенні кінотеатру Конгресу CША у Вашинтоні відбувся показ номінованого на премію «Оскар» фільму про українську Революцію гідності «Зима у вогні».

Фільм «Зима у вогні» про Революцію гідності, який номіновано на премію «Оскар», показали на набільш політичному кіномайданчику США - у кінотеатрі Конгресу. Його показ організували спільно Група підтримки українців у Конгресі (безпосередньо офіс конгресвуман Марсі Каптур) та посольство України в США.

«В Україні тисячі людей померли, захищаючи свободу. Для мене залишається шоком, що на Заході так мало про це повідомляють», - сказала Марсі Каптур, відкриваючи показ.

Посол Валерій Чалий також сподівається, що показ цього фільму на такому впливовому майданчику допоможе привернути увагу до України.

«Це ще і гордість за свою націю, те що це ми, це Україна. Це ми показуємо в 21 столітті, як треба стояти на захисті свого майбутнього. І американці, молоді американці, мені вже казали, що ми питаємо наших політиків, які ідеали в Америки. Тут йдуть цінності світового рівня. Це не просто вже питання про Україну. Це питання про світ і про те, як в ньому жити. Чи це мирний світ чи це світ, в якому можуть порушувати міжнародний порядок? Чи це світ, в якому добрі сили об’єднуються і захищають своє майбутнє, чи це той світ, де агресор може мати перевагу?» - запитує він в інтерв`ю «Голосу Америки».

Фільм подивилося чимало помічників конгресменів та сенаторів та працівників уряду з навколишніх урядових будівель.

«Вау, я все ще під впливом фільму. Ідея свободи, пристрасть людей, їхнє бажання подолати репресивний уряд», - поділився своїм враженням урядовий працівник Брендон Найт.

«Я історик за овітою і прийшла, щоб дізнатися щось нове. Але я була настільки емоційно вражена. Я відчувала, ніби була разом з українським народом, відчувала їхне бажання бути частиною чогось більшого. Які вони сміливі! Це змушує запитати себе, а щоб я зробила в їхній ситуації. Дуже сподіваюся, що я теж це б змогла», - сказала Кейсі Джейн Веркінґ, практикантка в Конгресі.

В Україні тисячі людей померли, захищаючи свободу. Для мене залишається шоком, що на Заході так мало про це повідомляють
Марсі Каптур

На показ у Конгресі прийшла і колишня ведуча Russia Today Ліз Вол, яка заявила про власне звільнення у прямому ефірі на знак протесту проти брехні про події в Україні. На її думку, цей фільм є потужною зброєю у боротьбі з російською пропагандою.

«Фільм показує, що на Майдан вийшли різні українці. Там були студенти, вчителі, жінки, чоловіки, люди похилого віку – усі вийшли разом заради спільного майбутнього України. І це прямо спростовує російську подачу подій, яку я бачила, що, мовляв, опозиція була бандою злочинців, фашистів та неонацистів».

Режисер фільму Євген Афінєєвський виглядав втомленим та знервованим. Останні дні перед «Оскаром» даються йому не легко.

«Як для людини, яка була там з людьми, які стали моєю родиною, я відчуваю відповідальність перед батьками Небесної сотні, з якими я спілкувався. Цей фільм - це пам'ятник їхнім дітям, яких вже не повернеш. Пам`ятник людям, які були там. І ця відповідальність тримає мене і не відпускає», - сказав він «Голосу Америки».

Я відчуваю відповідальність перед батьками Небесної сотні. Цей фільм - це пам'ятник їхнім дітям, яких вже не повернеш. І ця відповідальність тримає мене і не відпускає
Євген Афінєєвський

Продюсер фільму Ден Толмор говорить, що виграти премію «Оскар» в номінації «Найкращий документальний фільм» буде надзвичайно важко. Світова документалістика змінюється. Її виробництво стає дорожчим, а якість – кращою.

«Фантастична конкуренція в цьому році в документалістиці. Наше покоління, покоління селфі, покоління Інстаграм хоче знати, що є в реальності. У документальному кіно несподівано стався дуже серйозний сплеск. Витрачаються дуже серйозні бюджети. Раніше таких бюджетів у документалістиці не було. І це дозволило зробити фантастичної якості фільми».

На сьогодні головне, каже він, аби члени Академії кіномистецтв, які приймають рішення, просто подивилися цю стрічку. П’ятірку найкращих у кожній номінації відбирають 250 так званих «професійних академиків», які спеціалізуються кожний у своїй категорії. А далі 6 200 просто академіків мають подивитися фільми в усіх номінаціях.

Чи це світ, в якому добрі сили об’єднуються і захищають своє майбутнє, чи це той світ, де агресор може мати перевагу?
Валерій Чалий, посол

«Вони отримують пакет з приблизно 70 DVD. Вони повинні в теорії кожен подивитися і поставити галочку проти того, за кого вони голосують. Але, як ми розуміємо, фізично на це часу немає. Вони дивляться те, що їм цікаво, в чому вони спеціалізуються, те, про що їм сказав сусід, те, що вони побачили в новинах, або те, що їм рекомендував хтось із людей, кому вони довіряють. На жаль, це така правда. Оскарівська статуетка - в руках 6 200 людей, які не завжди дивилися цей фільм. Тому основна наша мета - переконати цих людей подивитися наше кіно», – розповів він.

Якщо фільм таки отримає «Оскара», говорить його режисер, ще більше людей його побачать та дізнаються про боротьбу українського народу.

«Це буде більш вагомим внеском в історію, більше людей захочуть подивитися цей фільм, звернуть на нього увагу. Це унікальний пам'ятник. Це унікальний пам'ятник хлопцям і дівчатам, яких вже немає з нами», - сказав в інтерв`ю «Голосу Америки» Євген Афінєєвський.

Дивіться також: Залучити Туреччину до діалогу про деокупацію Криму пропонує Україна

Залучити Туреччину до діалогу про деокупацію Криму пропонує Україна. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:51 0:00

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG