Спеціальні потреби

Скільки сир не пали, а з України доведеться піти – західні експерти про нові санкції США


У Росії будуть події, яких ніхто не очікує - Аслунд про наслідки санкцій. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:09 0:00

У Росії будуть події, яких ніхто не очікує - Аслунд про наслідки санкцій. Відео

ЄС продовжив на півроку санкції проти 150 фізичних осіб і 37 компаній Російської Федерації, а також самопроголошених народних республік. Сполучені Штати додали у чорний список низку компаній та прізвища 29-х осіб. Одна з цілей цих заходів, йдеться в пояснювальній записці Федерального реєстру, - забезпечити ефективність існуючих санкцій проти Російської федерації за порушення нею міжнародного права і роздмухування конфлікту в Східній Україні.

У новий перелік потрапили родичі і ділові партнери російського олігарха Геннадія Тимченка, Іжевський механічний завод, концерн "Іжмаш", 15 дочірніх компаній «Роснафти», холдінг «МАКО», а також кілька портів в Криму.

Географія компаній, що потрапили в список, не обмежується Росією чи Кримом. Туди також входять компанії, зареєстровані у Великобританії, на Кіпрі, в Румунії, Фінляндії та Швейцарії.

Саме у закритті лазівок для тих, хто намагався обійти існуючі санкції, бачить основну мету нового та попереднього санкційних раундів експерт Атлантичної Ради економіст Андерс Аслунд. Спрямовані вони, на його думку, в першу чергу, проти Роснефти, оборонних компаній і бізнесу найближчого союзника Путіна Геннадія Тимченка.

Всі путінські близькі друзі і найодіозніші корупціонери навколо нього зараз стали суб'єктом західних санкцій. Це означає, що вони не можуть подорожувати і ще дуже багато речей, які вони не можуть робити. Зокрема не можуть отримати банківські гарантії. Їм вже важко залишатися мільярдерами.
Андерс Аслунд, експерт Атлантичної Ради

«Західні санкції, по суті, означають дві речі: перша, що Росія не отримує жодного фінансування. Росії вдалося стримувати вичерпання резерву, починаючи з другого кварталу цього року. Ми не бачимо такого швидкого його зменшення, як це було в минулому році і в першому кварталі цього року. І друге - персональні санкції. Всі путінські близькі друзі і найодіозніші корупціонери навколо нього зараз стали суб'єктом західних санкцій. Це означає, що вони не можуть подорожувати і ще дуже багато речей, які вони не можуть робити. Зокрема не можуть отримати банківські гарантії. Їм вже важко залишатися мільярдерами. Кооператив Озеро, що складається з друзів Путіна по Санкт-Петербургу, швидко наближається до занепаду. Я думаю, що незабаром ми побачимо несподівані події», - вважає економіст Аслунд.

Економіка Росії, говорить Аслунд, вже знаходиться в критичному стані:

«Російська економіка в жахливому стані. Найбільша причина в тому, що впали ціни на нафту. Російський ВВП доларовому вимірі сьогодні - один трильйон доларів. Тільки рік тому він був 2 трильйони доларів. І в добавок до цього, в Россі найсильніша державна корупція, над якою президент Путін, по всій видимості, втратив контроль. Газпром і Роснефть нарешті були змушені відмовитися від великих інвестицій. Володимира Якуніна звільнили з поста глави Російської залізниці. Глава Росгідро теж незабаром залишить свій пост. Щось назріває. Питання полягає в тому, наскільки швидко зруйнується база підтримки режиму Путіна».

Скільки б сиру ви не спалили, ваші економічні проблеми не вирішуватимуться доти, поки ви не припините агресію проти України
Аліна Полякова, екперт Атлантичної Ради США

У відповідь на західні санкції, Путін відповів контрсанкціями, оголосивши війну імпортним продуктам. Експерт Атлантичної Ради Аліна Полякова, каже нові санкції Вашингтону посилають Кремлю чіткий сигнал, «скільки б сиру ви не спалили, ваші економічні проблеми не вирішуватимуться доти, поки ви не припините агресію проти України». У тої же час посилення санкцій в той же день, коли прийняли рішення про продовження санкцій ЄС, посилає сигнал Україні, що її і далі будуть підтримувати.

Санкції введені в дуже критичний момент для України, вказує експерт. Український уряд, під тиском європейських союзників, працює над тим, щоб проштовхнути реформу з децентралізації, яка дасть автономію місцевим урядам, у тому числі в районах, контрольованих сепаратистами в Донецькій і Луганській областях. На відміну від України, Росія нічого не зробила, щоб виконати свою частину мінських угод. Російські війська за підтримки сепаратистів продовжують здійснювати вилазки на українську територію.

Навіть до кризи в Україні, у російської економіки був дуже поганий прогноз. Слабкий ріст, відсутність джерел зростання. Низькі ціни на нафту і санкції посилили вже існуючі проблеми. Росія буде перебувати в рецесії ще дуже довго.
Тимоті Еш, економіст банку "Номура" Лондоні

Лондонський економіст Тімоті Еш раніше заявив «Голосу Америки», що санкції штовхають економіку Росії у глибоку і тривалу рецесію, але колапсу російської економіки в найближчому майбутньому очікувати не варто.

«Навіть до кризи в Україні, у російської економіки був дуже поганий прогноз. Слабкий ріст, відсутність джерел зростання. Низькі ціни на нафту і санкції посилили вже існуючі проблеми. Росія буде перебувати в рецесії ще дуже довго. Колапсу в найближчому майбутньому я не бачу - у російської влади є інструменти зменшити вплив негативних факторів, наприклад, знецінити рубль - але в Росії продовжуватиметься повільне падіння», - вважає Еш.

Росія пообіцяла помститися Заходу за нові санкції, і натякає, що відповідь буде асиметричною.

Дивіться також: Нове переселення народів: Хвиля біженців до ЄС у цифрах

Нове переселення народів: Хвиля біженців до ЄС у цифрах. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:12 0:00

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

Розсилка

Відео - найголовніше

Чому американець пішов воювати за Україну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:34 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG