Біонічний протез руки від компанії Esper Bionics увійшов до найкращих винаходів 2022 року, за версією журналу Time. Журнал розмістив фото цього винаходу на обкладинці спецвипуску.
Компанія Esper Bionics змогла використати у своєму винаході досягнення технологій штучного інтелекту та сенсорних сигналів. Штучна рука має 24 сенсори, які обробляють м'язову діяльність. Також технологія може "навчатись" краще реагувати і діяти "більш інтуїтивно", йдеться в журналі.
"Esper Bionics - компанія народжена в Україні", - пише компанія на своєму сайті.
Співзасновник та співвласник компанії Діма Газда вірить в майбутнє біонічних технологій. В коментарі виданню він сказав: "Найважливішою технологією, розробленою у наступні 30 років стане електроніка всередині тіла людини".
Загалом до спецвипуску журналу увійшло 200 винаходів, які "змінюють те, як ми живемо, працюємо, граємо і що вважаємо можливим", йдеться в журналі.
До переліку, зокрема увійшов найпотужніший телескоп "Вебб", спільна розробка США та Канади, а також система космічного запуску НАСА, призначена для пілотованого польоту на Місяць "Артеміда".
Телескоп "Вебб" став найкращим винаходом в категорії "Проект".
"Ми спроектували обсерваторію, щоб побачити джерела світла, які були першими в нашому всесвіті. Мене зачарували та приголомшили перші зображення, я задоволенй, бо що щоб там не було, "Вебб" це побачить", - сказав інженер систем НАСА Майк Мензел, йдеться в публікації НАСА.