Спеціальні потреби

Вибори в США викликають більшу політичну активність серед індійсько-американської громади


Віцепрезидентка США Камала Гарріс під час свого першого передвиборчого заходу як кандидата в президенти в середній школі Вест Елліс у Вест Еллісі, штат Вісконсин, США, 23 липня 2024 року. REUTERS/Kevin Mohatt
Віцепрезидентка США Камала Гарріс під час свого першого передвиборчого заходу як кандидата в президенти в середній школі Вест Елліс у Вест Еллісі, штат Вісконсин, США, 23 липня 2024 року. REUTERS/Kevin Mohatt

Стрімкий зліт віцепрезидентки США Камали Гарріс на перше місце в списку претендентів на посаду президента від Демократичної партії викликав ентузіазм серед багатьох американців індійського походження, підвищивши політичний статус цієї швидкозростаючої громади.

Гарріс, яка має індійське та ямайське коріння, може стати першою небілою жінкою-кандидатом у президенти після виходу з перегонів президента Джо Байдена цієї неділі. Але ажіотаж пов'язаний не лише з її висуненням.

Багато американців індійського походження, незалежно від політичних уподобань, натхненні тим, що інші видатні індійські американці опинилися в центрі уваги країни: Уша Венс, дружина кандидата у віцепрезиденти від Республіканської партії Джей Ді Венса, а також колишні кандидати в президенти Ніккі Гейлі та Вівек Рамасвамі.

"Я дуже пишаюся тим, що американці індійського походження досягають успіху на всіх рівнях", - сказав Шейкер Нарасімхан, голова та засновник "Фонду перемоги Американців Азійсько-тихоокеанського регіону" (AAPI Victory Fund), потужної політичної організації, що займається мобілізацією виборців з Азійського та Тихоокеанського регіонів та підтримує кандидатів від Демократичної партії.

Нарасімхан згадує, що йому зателефонували близько 130 осіб, коли з'явилася новина про те, що Байден зняв свою кандидатуру з президентських виборів і підтримав Гарріс.

"Все засвітилося, буквально: чати, месенджери, телефони, - сказав Нарасімхан. - Але все це було з ентузіазмом, а не зі здивуванням, на кшталт: “Ого!” Це було більше схоже на: “О, Боже, вперед!” Для нас це можливість показати свою силу, яка випадає раз в житті, наскільки я можу судити".

Ентузіазм пронизує весь політичний спектр. Пріті Пандья-Патель, співзасновниця Південноазійської коаліції Республіканської партії Нью-Джерсі, каже, що громада активно обговорює, що Уші Венс є першою американкою індійського походження, яка може стати стане другою леді.

"Я думаю, що це просто момент гордості - бачити, що наша громада насправді присутня і її помічають, - сказав Пандья-Патель. - Я думаю, що це, безумовно, викликає у нашої індійської спільноти великий ентузіазм".

5 мільйонів у США

Американці індійського походження є однією з найбільш швидкозростаючих іммігрантських спільнот, чисельність якої зросла більш ніж в десятеро з початку 1990-х років.

Сьогодні в Сполучених Штатах проживає близько 5 мільйонів осіб індійського походження, що робить їх найбільшою азійською етнічною громадою і другою за чисельністю групою іммігрантів після мексиканської.

Хоча індійські американці більше голосують за демократів, ніж будь-яка інша азійська група, близько 20% з них ідентифікують себе як республіканці.

Індійська американська спільнота традиційно сприймається політично менш активною, ніж деякі інші етнічні групи. Однак з'являються ознаки того, що їхня політична активність зростає.

Нещодавнє опитування американців азійського походження, в тому числі індійського, показало, що 90% мають намір голосувати на виборах у листопаді, хоча 42% не отримували жодних комунікації від партій чи кандидатів.

Опитування азійсько-американських виборців, в якому взяли участь майже 2 500 осіб, проводилося з 4 квітня по 26 травня кількома групами, що працюють з виборцями з азійським походженням.

"Це свідчить про недостатність залученості", - прокоментував Сухаг Шукла, співзасновник і виконавчий директор позапартійного Індійського американського фонду.

Він зазначив, що вибори відкривають "величезні можливості" для індійсько-американської громади, а також для двох основних політичних партій.

"Я вважаю, що американці індійського походження повинні усвідомити свою силу, особливо через те, що багато з нас живуть у “фіолетових штатах” , - сказав Шукла в інтерв'ю Голосу Америки, говорячи про штати, де підтримка як Республіканської, так і Демократичної партії практично однакова.

"З іншого боку, я думаю, що це реальна можливість для партій провести не просто інформаційну кампанію для галочки, а справжню громадську роботу. Провести міські збори. Провести зустрічі з виборцями", - додає він.

Речники виборчих штабів Гарріс і Трампа не відповіли на запитання про їхню роботу з етнічними громадами.

Обидві кампанії мобілізують виборців через громадські організації.

Діпа Шарма, заступниця директора з питань Південної Азії кампанії Гарріс і делегатка Національного з'їзду Демократичної партії, що відбудеться наступного місяця, сказала, що її група "тісно співпрацює з людьми на місцях, які стукатимуть у двері, обдзвонюватимуть виборців і працюватимуть з цією спільнотою".

Згідно з дослідженням Фонду Карнегі, за 2020 рік, американці індійського походження становлять менше 1% зареєстрованих виборців у США. Але майже третина з них проживає в штатах, за які точиться гостра боротьба між республіканською і демократичною партіями, таких як Джорджія, Північна Кароліна і Пенсильванія.

За словами Чинтана Пателя, виконавчого директора прогресивної групи "Вплив індійських американців", це дає їм можливість суттєво вплинути на результати листопадових виборів.

"Населення південноазійського походження в цих штатах значно більше необхідної різниці в голосах, що може забезпечити перемогу в цих штатах", - сказав Патель.

Неухильне зростання показників явки виборців

За словами Пателя, у 2020 році за Байдена-Гарріс проголосувало понад 70% індійських американців. Він також додав, що цього року підтримка Гарріс, ймовірно, буде ще вищою.

"Вона отримала значну підтримку від американської громади з Південної Азії, тому що послідовно виступала і боролася за наші цінності, боролась за розв'язання наших проблем", - сказав Патель.

Раніше цього року Гарріс виступила на саміті Desis Decide, організованому організацією "Вплив індійських американців", де відзначила внесок американців індійського та азійського походження в обрання двох сенаторів-демократів у 2020 і 2021 роках.

Патель зазначає, що явка виборців серед американців Південної Азії в останні роки неухильно зростає. Наприклад, у 2020 році в Пенсильванії проголосувало понад 70% зареєстрованих американців з Південної Азії, сказав він.

"Я думаю, що вони зіграють важливу роль у виборах до Білого дому в листопаді цього року", - зауважив Патель.

Подібні прогнози щодо таких груп, як американці-мусульмани, іноді не справджуються.

Але Нарасімхан заявив, що явку можна підвищити за допомогою правильної стратегії залучення виборців, додавши, що просвітницька робота має у цьому ключове значення.

"Те, що ви є громадянином, ще не означає, що ви можете голосувати, для цього треба зареєструватися, - говорить Нарасімхан. - Навчити людей елементарним основам того, що таке дострокове голосування, що таке голосування за відкріпними посвідченнями, як відвідувати виборчі дільниці, як орієнтуватися в виборчій системі, є критично важливим, і ми повинні забезпечити цю базову освіту".

З боку республіканців активісти роблять ставку на те, що тісні зв'язки Трампа з націоналістичним прем'єр-міністром Індії Нарендрою Моді принесуть голоси колишньому президенту.

"Трамп був дружнім до Індії, і це має велике значення", - каже Пандья-Патель, активістка Республіканської партії з Нью-Джерсі.

Чи зростає підтримка Трампа серед американців індійського походження, залишається невизначеним.

У нещодавньому опитуванні американських виборців азійського походження 29% американців індійського походження заявили, що мають намір голосувати за Трампа, що майже не змінилося порівняно з даними чотирирічної давнини.

Раніше Трамп називав Моді "справжнім другом". У 2019 році він і Моді виступили на спільному мітингу в Г'юстоні, штат Техас, який зібрав понад 50 000 учасників, серед яких було багато прихильників індійського прем'єр-міністра. На мітингу "Привіт, Моді!" Трамп назвав Моді "одним з найбільших, найвідданіших і найвірніших друзів Америки".

Пандя-Патель зазначила, що мітинг зміцнив підтримку Трампа серед індійських американців, чия дружба з Моді, за її словами, є ключовою причиною, чому багато індійських американців підтримують його.

Шукла з Індійського американського фонду каже, що серед деяких американців індійського походження також існує думка, що демократи не є "дружньою до індійців партією".

За її словами, цей факт може частково пояснити нещодавній "поворот" у партійній приналежності індійських американців.

Згідно з опитуванням виборців азійсько-американського походження, кількість індійців, які ідентифікують себе як демократів, впала з 54% у 2020 році до 47% у 2024 році, тоді як кількість тих, хто ідентифікує себе з Республіканською партією, зросла з 16% до 21%.

Ананг Міттал, експерт з Вірджинії, який раніше працював на спікера Палати представників Майка Джонсона, сказав, що очевидні зміни свідчать не так про кардинальні зміни, як про зміну політичних вподобань.

"Я думаю, що країна в цілому дещо схиляється в бік республіканців через більш масштабні проблеми, які затьмарюють ці вибори", - сказав Міттал.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG