Спеціальні потреби

Оборона, вибори, корупція - основні теми, які підняв заступник держсекретаря США Девід Гейл на зустрічах у Києві


Заступник держсекретаря США з політичних питань Девід Гейл
Заступник держсекретаря США з політичних питань Девід Гейл

Протидія російській агресії, антикорупційні реформи і вибори. Такі головні теми приїхав обговорити у Києві заступник Держсекретаря США з політичних питань Девід Гейл.

Сполучені Штати віддані суверенітету України, яка стоїть перед загрозою російської агресії, і готові посилювати санкції проти агресора. Цей «головний меседж» високопоставлений американський дипломат озвучив, зокрема, під час зустрічі з керівництвом Міністерства оборони.

«Мій головний меседж сьогодні: повна підтримка народу України у стримуванні російської агресії», - наголосив Гейл, якого цитує прес-служба міністерства.

На зустрічі в оборонному відомстві, яке зараз стрясають корупційні скандали, пролунала також згадка про необхідність антикорупційних реформ. Про це повідомило Посольство США в Україні.

«Америка має тверді наміри підтримувати реформи України у галузі безпеки та оборони, а також у цивільній сфері. Ці реформи включають антикорупційні ініціативи, такі як створення Вищого антикорупційного суду», – цитує посольство у своєму Твіттері заяву високопосадовця.

Свій візит в Україну Девід Гейл розпочав із зустрічі з представниками громадянського суспільства, де наголосив на підтримці Сполученими Штатами вільних та чесних виборів в Україні. Він також вшанував пам’ять героїв Небесної сотні, поклавши квіти до меморіалу загиблим героям на вулиці Інститутській у Києві.

У програмі візиту, що триватиме до 8 березня, – зустрічі з керівниками країни та з політичними лідерами. Візит відбувається у розпал виборчої кампанії. Отож на думку експертів, посланець Держдепартаменту зустрінеться, зокрема, з основними кандидатами на президентську посаду.

«Американці прагнуть ознайомитися з ситуацією на місці. У нас ситуація, якщо говорити про прогнози, зараз відкрита. І звичайно, американці зустрічаються з різними кандидатами. Це нормально, це прийнято в дипломатії», – сказав «Голосу Америки» професор політології Києво-Могилянської академії Олексій Гарань.

Олексій Гарань
Олексій Гарань

За його словами, «для Америки важлива передбачуваність нового керівництва країни, нового складу парламенту, нового уряду. А тут певності немає. Тому що одних кандидатів американці знають краще і вони більш передбачувані, а інші менш передбачувані».

Відповідаючи на питання, чи приїхав Девід Гейл, аби визначитись, кого будуть підтримувати Сполучені Штати, Гарань зауважив: «Прямо так ніде сказано не буде».

Політолог зазначив: «З того, що говорять у довірчих розмовах американські аналітики, про що ведуть мову на закритих зустрічах бізнесмени і представники західних інвестиційних компаній, - для них, звичайно, найбільш передбачуваним є чинний президент. Однак це не означає, що вони будуть ухилятися від контактів з іншими кандидатами. Тому що сценарії є різні. І очевидно, що американцям треба вибудувати контакти з іншими кандидатами і з їхніми командами також».

Дивіться також: ​Час-Тайм. Рішення КСУ розкритикували у Конгресі США

Час-Тайм. Рішення КСУ розкритикували у Конгресі США
please wait

No media source currently available

0:00 0:15:00 0:00

Розсилка

Відео - найголовніше

Чому американець пішов воювати за Україну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:34 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG