Спеціальні потреби

За відновлення іноземного усиновлення в Україні виступив колишній омбудсмен з прав дітей Кулеба


Ольга Лопаткіна у Франції обіймає своїх усиновлених дітей, яких вдалось повернути з окупованої росіянами території. Фото: AP/Jeremias Gonzalez
Ольга Лопаткіна у Франції обіймає своїх усиновлених дітей, яких вдалось повернути з окупованої росіянами території. Фото: AP/Jeremias Gonzalez

"Іноземне усиновлення має бути" в Україні - заявив в коментарі Голосу Америки колишній Уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба. Після повномасштабного вторгнення у 2022 році Україна заборонила міжнародне усиновлення.

"По всьому світі, і в Америці також, є дуже багато українців, які отримали американське громадянство. Чому не спростити процедуру і не дозволити українцям, які живуть в Америці, прийняти українську дитину-сироту? Особливо тих дітей, які мають інвалідність, які мають проблеми зі здоров'ям, оскільки ми розуміємо, що зараз дуже важко знайти належну професійну допомогу в Україні під час війни. Чому б не дозволити їм це робити?", - сказав Кулеба під час свого візиту до Вашингтона.

Він вважає виправданими застереження українського уряду на початку повномасштабного вторгнення про ризики торгівлі дітьми, втім, переконаний, що після двох років від вторгнення Київ мав би почати хоча б дискусію про необхідність скасування цієї заборони.

"Чому зараз немає цієї дискусії, в мене питання. Це питання, до речі, до уряду України. Чому б не розпочати цю дискусію з урядами інших країн. Вже два роки минуло від початку війни. ... Ця дискусія зараз на часі", - наголосив колишній омбудсмен за права дітей.

На його думку, чимало українців, які виїхали в інші країни, отримали громадянство інших країн, але спілкуються українською мовою і зберігають українську культуру, повинні мати шанс на усиновлення українських дітей.

"Я - за те, щоб така дискусія розпочалася з Держдепом США, з Євросоюзом. Я б не боявся цього. Сьогодні урядові структури українські, вони бояться навіть підійти до того, щоб це починати дискутувати. Це потрібно дискутувати, бо це діти.

Тут не питання в тому, що це інша країна, це зміна там культури. Вибачте, ми маємо дбати про українських дітей, і якщо Сполучені Штати можуть в найкращих інтересах дитини забезпечити проживання цих дітей в українських сім'ях у США і забезпечити всім необхідним, я - за це", - наголосив Микола Кулеба.

Раніше Голос Америки повідомляв, що за підрахунками Миколи Кулеби, за 10 років війни під владою Росії опинилось вже понад мільйон українських дітей.

Повне інтерв'ю із Миколою Кулебою читайте незабаром на сайті Голосу Америки.

Дивіться також:

  • 16x9 Image

    Ірина Матвійчук

    Журналістка, репортерка, редакторка вебсайту. Цікавлюсь соціальними темами та історією. Для потенційних сюжетів завжди шукаю захопливі історії про українців у США, маловідомі сторінки історії, про неймовірні долі людей та бізнесів. Приєдналася до команди Української служби Голосу Америки у 2014 році. Перед тим працювала в журналі National Geographic та на "Радіо Свобода". Люблю читати книжки, створила у США книжковий клуб Books-R-Us Ukrainian. Із задоволенням подорожую в країни/регіони, які є непопулярними для туристів. Одружена, маю доньку.  

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG