Спеціальні потреби

Спецпосланець президента Трампа повернув з Венесуели шістьох американських громадян після зустрічі з Мадуро


Президент Венесуели Ніколас Мадуро (п) та представник президента США Дональда Трампа Річард Гренелл зустрічаються в палаці Мірафлорес у Каракасі, Венесуела, 31 січня 2025 року. Палац Мірафлорес/ REUTERS
Президент Венесуели Ніколас Мадуро (п) та представник президента США Дональда Трампа Річард Гренелл зустрічаються в палаці Мірафлорес у Каракасі, Венесуела, 31 січня 2025 року. Палац Мірафлорес/ REUTERS

Спеціальний представник президента США Дональда Трампа Річард Гренелл заявив у п'ятницю, що він повертається з Венесуели до Сполучених Штатів із шістьма американськими громадянами.

Гренелл повідомив у мережі Х, що він уже поінформував про це президента Трампа.

Раніше в п'ятницю представники адміністрації Трампа заявили, що одним із головних завдань візиту Гренелла до Венесуели була зустріч з президентом Ніколасом Мадуро в Каракасі для звільнення американців, які утримуються в країні.

Президент Трамп у мережі Х подякував Гренеллу і похвалив його за "звільнення заручників".

"Щойно мені повідомили, що ми повертаємо шістьох заручників додому з Венесуели. Дякую Ріку Гренеллу та всьому моєму штату. Чудова робота!" – написав Трамп в мережі Х.

Гренелл не назвав імен шістьох чоловіків, зображених поруч з ним на фотографії у літаку, яку він опублікував на X, але вони були одягнені в світло-блакитний одяг, який використовується у венесуельській тюремній системі, додає агентство Reuters.

Незрозуміло, скільки саме американців утримує Венесуела, але офіційні особи Венесуели публічно говорили щонайменше про дев'ять.

Суперечка щодо результатів нещодавніх президентських виборів у Венесуелі викликала масові протести по всій країні. Під час і після демонстрацій було заарештовано понад 2200 осіб, серед яких опинилися і 10 американців, яких уряд пов'язує з імовірними змовами з метою дестабілізації країни.

Як додає агентство АР, за даними Білого дому, кількагодинна поїздка Гренелла до Венесуели була зосереджена на зусиллях Трампа депортувати венесуельців назад на батьківщину, яка наразі їх не приймає, а також на звільненні затриманих американців.

Вибори у Венесуелі та міграція

Візит відбувся менш ніж через місяць після того, як Мадуро склав присягу на третій шестирічний термін, незважаючи на достовірні докази того, що він програв торішні вибори.

Уряд США разом із кількома іншими західними країнами не визнає претензій Мадуро на перемогу у той час, як опозиційна коаліцієя доводить, що її кандидат Едмундо Гонсалес переміг із перевагою більше ніж два до одного.

Венесуельське державне телебачення показало кадри розмови Гренелла і Мадуро у столиці країни Каракасі, і повідомило, що зустріч відбулася на прохання уряду США.

Деякі республіканці розкритикували візит Гренелла, пояснюючи, що Мадуро використає зустріч, щоб легітимізувати своє правління та показати, що американці визнають його президентом.

Журналісти запитали Трампа в Овальному кабінеті в п’ятницю, чи зустріч Гренелла з Мадуро надає легітимності адміністрації, яку Білий дім Трампа офіційно не визнав.

"Ні. Ми хочемо щось зробити з Венесуелою. Я був дуже великим противником Венесуели та Мадуро, – відповів Трамп. – Вони поводилися з нами не дуже добре, але вони ставилися, що важливіше, до народу Венесуели, дуже погано".

Суперечка щодо результатів виборів викликала масові протести по всій країні. Під час і після демонстрацій було заарештовано понад 2200 осіб, серед яких опинилися і 10 американців, яких уряд пов'язує з імовірними змовами з метою дестабілізації країни.

Понад 7,7 мільйона венесуельців покинули свою батьківщину з 2013 року, коли її економіка зазнала краху і Мадуро вперше прийшов до влади.

Частина з біженців осіла у США, де попередній президент Джо Байден надав їм статус гуманітарного пароля, подібний до того, який отримали українські біженці.

Адміністрація Трампа нині повертає додому частину мігрантів, які проживають у США.

Гуманітарний пароль захищав статус приблизно 600 000 людей з Венесуели від депортації. Як додає агентство АР, скасування пароля поставило деяких венесуельських втікачів під загрозу бути висланими з країни приблизно через два місяці.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Продано унікальну копію Декларації незалежності. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:11 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG