Спеціальні потреби

Ватикан cудитиме власних чиновників та журналістів, які викривали корупцію у церкві


Фінансова поліція Ватикану
Фінансова поліція Ватикану

У Ватикані стаття за розголошення конфіденційних документів передбачає ув’язнення до 8 років та штраф у понад 2 тисячі доларів.

Суддя у Ватикані оголосив офіційне звинувачення в розголошенні таємної інформації 5 особам після публікації книг, які викрили корупцію та зловживання верхівки католицької церкві. У документі щодо притягнення до суду, який Святий Престол оприлюднив у суботу, названі імена двох журналістів та трьох високопоставлених представників Католицької церкви.

Лусіо Анхель Валльєхо Бальда і Франческа Іммаколата Чаоукі є колишніми членами комісії з економічної та адміністративної діяльності Ватикану. Папа Франциск обрав їх для допомоги у перевірці фінансових документів. Бальда займав посаду секретаря комісії, Чауокі працював у відділі зв’язків із громадськістю.

Судовий процес має розпочатись у вівторок, 24 листопада, і буде проходити на території Ватикану, відкритий для преси.

Поліція Ватикану їх заарештувала раніше цього місяця. Пізніше обох відпустили після обіцянки співпрацювати зі слідством.

Нікола Майо - асистент Папи Франциска щодо проведення економічної реформи. З початку цього скандалу його ім’я пролунало перше у документі про звинувачення.

Усім трьом представникам церкви загрожує також звинувачення у створенні кримінального угруповання. Ще двоє - італійські журналісти Джанлуїджі Нуцці і Еміліано Фіттіпальді минулого тижня видали скандальні книги «Торговці у храмі» і «Жадібність», де йдеться фінансову діяльність Ватикану. Слідство заявляє, що автори використали вкрадені документи при написанні цих книг.

Раніше цього тижня міжнародна організація «Репортери без кордонів» заявила, що Нуцці та Фіттіпальді «лише скористалися своїм правом оприлюднити інформацію, яка має суспільний інтерес. Країна, яка поважає свободу слова, не може ставитись до них, як до злочинців».

Напередодні журналіст Нуцці відмовився прийти на допит у зв’язку з його книгою «Торговці у храмі». Пізніше він написав на Твітері: «Ви можете робити, що бажаєте, але поки існує світ, завжди будуть журналісти, які розповідатимуть неприємні новини».

Фіттіпальді, автор «Жадібності», з’явився на допит, утім відмовився відповідати на питання слідства, посилаючись на італійський закон про захист джерел інформації.

«Це суд не про мене, сьогодні Ватикан кличе до суду свободу преси», - написав Фіттіпальді на Фейсбуці.

Дивіться також: Релігійні лідери України просять допомоги у США

Філарет у США попросив гуманітарну допомогу, бо українці віддають життя. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:13 0:00

Розсилка

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG