Одразу після оголошення результатів виборів голова Федеральної резервної палати Бен Бернанке повідомив ще одну сенсаційну новину. Центробанк планує вкласти 600 мільярдів доларів у державні облігації. Мета цього кроку – подальше здешевлення кредитів, що має пожвавити економіку та збільшити кількість робочих місць. Утім, критики зауважують, що це рішення є надзвичайно ризикованим і може мати численні негативні наслідки, один з яких – зростання інфляції.
Центробанк США вводить більше доларів у обіг, аби підприємства мали змогу більше позичати та наймати нових працівників. Аналітики кажуть, що по суті це – емісія обсягом у 600 мільярдів доларів. Економіст пітер Карділло каже, що Федеральна резервна палата збирається збільшити кількість грошей в обігу, тобто станки з друкування грошей працюватимуть на повну потужність.
Окрім підприємств, ця політика повинна бути вигідною і споживачам. Отримати позику на купівлю машини чи нового будинку має стати легше. Але Пітер Карділло каже, що не існує гарантій, що цей план спрацює:
«Звичайно, це здешевить долар. Таким чином протягом року-двох ми побачимо інфляцію. А коли інфляція розкручується, стримати її дуже важко».
Інші кажуть, що саме зараз – із найнижчою за останні роки, майже відсутньою інфляцією – план може спрацювати. У четвер курс акцій на Нью-Йоркській фондовій біржі зріс на 200 пунктів. Брокер Корт Ґвон каже, що дії Федеральної резервної палати можуть додати впевненості інвесторам:
«Це збільшить ліквідність на ринку, що допоможе фінансовим інституціям, банкам, позичальникам. Це має допомогти економіці в цілому перейти у фазу зростання».
Однак, не всі у цьому впевнені. Економіст Джозеф Ґреко зазначає:
«Зараз це відкладає вирішення проблеми. У найближчій перспективі це добре, але не думаю, що це допоможе швидкому розвитку ринку».
Аналітики кажуть, що проблему з безробіттям лише вливанням грошей в економіку не вирішити. Без додаткових механізмів створення нових робочих місць, дешеві кредити мало чим допоможуть п’ятнадцяти мільйонам американських безробітних.