Спеціальні потреби

Трамп захищає запропоновані імпортні тарифи, кажучи, що «торговельні війни корисні»


Готова сталь залишає завод у Німеччині
Готова сталь залишає завод у Німеччині

Президент Дональд Трамп захищає свою погрозу накласти тарифи на імпортну сталь і алюміній, кажучи, що можливий торговельний конфлікт може бути корисним для Сполучених Штатів.

«Коли країна (США) втрачає мільярди доларів на торгівлі із дослівно кожною країною, з якою веде бізнес, торговельні війни корисні та їх легко виграти», заявив президент на сторінці у Twitter.

Плановані Трампом тарифи, про які повідомлено день раніше, викликали занепокоєння з приводу можливості торговельної війни. Деякі світові лідери вже погрожують відплатними заходами. Це також викликало різкий спад курсу цінних паперів на міжнародних біржах. Зокрема занепокоєні продуценти автомобілів, які побоюються, що це може мати вплив на їх ціни.

Представник японського уряду заявив «Голос у Америки», що Токіо «кілька разів намагалося висловити занепокоєння американському уряду, але відмовилося коментувати далі щодо поточних дискусій з Вашингтоном.

«Ми обізнані із заявою президента, ми розуміємо, що офіційного рішення ще не зроблено, сказав японський представник. – Якщо Сполучені Штати запровадять в життя будь-які заходи, ми розраховуємо на те, що вони будуть згідні з нормами СОТ».

Китай у п’ятницю висловив «серйозне занепокоєння» з приводу нової торговельної політики США.

А президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер осудив торговельний план Трампа як «очевидне втручання для захисту американської внутрішньої політики. Він також сказав, що Європейський Союз вдасться до відплатних заходів, якщо Трамп запровадить свій план.

Дивіться також: Як Україні стягнути гроші з «Газпрому»? Інтерв’ю з юристом

Як Україні стягнути гроші з «Газпрому»? Інтерв’ю з юристом. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:03 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Україна та Європа у 2025 році: які очікування.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:14 0:00
XS
SM
MD
LG