Спеціальні потреби

США відкидають заклики Китаю зняти санкції


Архівне фото від 2 червня 2023 року. Міністр оборони США Ллойб Остін FILE - U.S. Defense Secretary Lloyd Austin, right, shakes hands with China Defense Minister Li Shangfu, left, during the opening dinner for the 20th In
Архівне фото від 2 червня 2023 року. Міністр оборони США Ллойб Остін FILE - U.S. Defense Secretary Lloyd Austin, right, shakes hands with China Defense Minister Li Shangfu, left, during the opening dinner for the 20th In

ВАШИНГТОН — Нові заклики посадовців Китаю до США про скасування санкцій в обмін на відкриті лінії зв’язку з американськими військовими відлунюють у дипломатичній прірві, незважаючи на те, що напруга між двома наддержавами продовжує зростати.

У четвер Пентагон відхилив цю вимогу, стверджуючи, що немає вагомих причин для високопоставлених китайських військових уникати розмов зі своїми американськими колегами.

"Ми вважаємо, що немає жодних перешкод для збереження відкритих ліній зв’язку", — сказав журналістам прес-секретар Пентагону, бригадний генерал Патрік Райдер, відповідаючи на запитання Голосу Америки.

Міністр оборони США Ллойд Остін "може спілкуватися зі своїм китайським колегою прямо зараз", додав Райдер. "Ці санкції не потрібно скасовувати, щоб він міг спілкуватися зі своїм колегою".

Остін і міністр національної оборони Китаю Лі Шанфу коротко поговорили під час щорічного діалогу Шангрі-Ла в Сінгапурі на початку цього місяця, але офіційні особи Пентагону вказали, що під час розмови не було обговорень по суті.

Китайські офіційні особи неодноразово заявляли, що вони будуть відкриті до переговорів, але лише за умови скасування санкцій, цю вимогу вони повторили в середу, повідомляє Bloomberg News.

"Американська сторона знає причину ускладнень військових відносинах з Китаєм", - сказав журналістам речник посольства Китаю у Вашингтоні Лю Пенюй.

"Такі перешкоди слід усунути до того, як між двома країнами відбудеться будь-який обмін і співпраця", – додав він.

Лю не уточнив які саме санкції Китай хоче скасувати, але китайські чиновники раніше вказували на особисті санкції щодо Лі як на камінь спотикання.

Китайська повітряна куля-шпигун

Комунікація між військовими двох країн на високому рівні призупинилась ще до того, як Китай у лютому відправив висотну кулю спостереження через Сполучені Штати.

Представники Пентагону заявили, що військові Китаю відхилили прохання про переговори після того, як повітряну кулю було збито, і висловили стурбованість тим, що інші заклики США до переговорів не були почуті.

Китайські чиновники заперечують, що повітряна куля, яку зрештою збили біля узбережжя Атлантичного океану США, була пристроєм спостереження, стверджуючи, що натомість це була метеорологічна куля.

Але в четвер Пентагон наполягав, що повітряна куля була призначена для спостереження, хоча контрзаходи США, схоже, зірвали її місію.

"За нашими оцінками, куля не збирала інформацію під час перельоту над Сполученими Штатами, — сказав Райдер журналістам. - Звичайно, наші зусилля допомогли в цьому".

Райдер, однак, відмовився прямо коментувати повідомлення The Wall Street Journal про те, що обладнання для повітряних куль включало технологію, виготовлену в США.

Він також не виключив цього.

"Нам відомо про попередні випадки, наприклад, про те, що готові комерційні компоненти зі США використовувались в таких речах, як безпілотники та інші спроможності", — сказав він.

Доповідь викликала занепокоєння деяких американських законодавців, які закликали посилити обмеження на експорт технологій до Китаю.

"Цей інцидент не закрито, — йдеться в заяві республіканців Майкла Маккола та сенатора Білла Хегерті. - Ми з нетерпінням чекаємо на повний технологічний аналіз повітряної кулі спостереження. Треба просувати заходи з конкуренції, такі як експортні обмеження, щоб протистояти комуністичному Китаю".

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG