Спеціальні потреби

Захист виборів у США. Міністерство внутрішньої безпеки попереджає про "підвищену динамічну загрозу"


Рятувальники виймають вміст скриньки для голосування, після ймовірного підпалу у Ванкувері, штат Вашингтон, 28 жовтня 2024 року. (Еван Белл/філія ABC KATU через Reuters)
Рятувальники виймають вміст скриньки для голосування, після ймовірного підпалу у Ванкувері, штат Вашингтон, 28 жовтня 2024 року. (Еван Белл/філія ABC KATU через Reuters)

Серія пошкоджень скриньок для бюлетенів у Сполучених Штатах ускладнює для місцевих посадовців завдання провести безпечні та мирні президентські вибори, як для дострокового голосування, що триває на більшій частині країни, так і для дня виборів.

Представники штату Вашингтон на північному заході США підтвердили Голосу Америки в понеділок, що місцева поліція та ФБР розслідують повідомлення, що в скриньку для бюлетенів у Ванкувері, штат Вашингтон, буцімто заклали "запалювальний пристрій". Посадовець повідомив, що ніхто не постраждав, але деякі бюлетені були пошкоджені.

На відео, отриманому місцевими ЗМІ, видно, як пожежники гасять вогонь, а деякі бюлетені горять на землі.

Фото поліції Портленда: скринька для бюлетенів, після того, як всередині було виявлено запальний пристрій, у Портленді, штат Орегон, 28 жовтня 2024 року.
Фото поліції Портленда: скринька для бюлетенів, після того, як всередині було виявлено запальний пристрій, у Портленді, штат Орегон, 28 жовтня 2024 року.

Посадовці у сусідньому Портленді, штат Орегон, повідомили, що одну з їхніх скриньок для бюлетенів пошкодили запалювальним пристроєм. Але завдяки протипожежній системі всередині скриньки, лише три бюлетені було пошкоджено.

"Не помиляйтеся, напад на виборчу урну є нападом на нашу демократію і є абсолютно неприйнятним", — заявив держсекретар Орегону ЛаВонн Гріффін-Валад Голосу Америки.

Держсекретар штату Вашингтон також засудив напади.

"Я рішуче засуджую будь-які терористичні акти, спрямовані на зрив законних і чесних виборів у штаті Вашингтон, — сказав Стів Гоббс. — Ми серйозно ставимося до безпеки наших виборчих працівників і не терпітимемо погроз або актів насильства, спрямованих на підрив демократичного процесу".

Пошкодження скриньок для бюлетенів у Вашингтоні та Орегоні відбулися після інциденту минулого тижня у Фініксі, штат Аризона, на південному заході країни. Поліція там затримала підозрюваного у підпалі скриньки, який пошкодив близько 20 бюлетенів.

Служба безпеки США (DHS) попереджає про можливе насильство, пов’язане з виборами, з боку екстремістів у США.

"Ми очікуємо, що DVE [домашні насильницькі екстремісти] становитимуть найбільшу фізичну загрозу для урядовців, виборців, персоналу та інфраструктури, пов’язаної з виборами", — йдеться в оцінці Департаменту внутрішньої безпеки, оприлюдненій наприкінці вересня.

Нова скринька для бюлетенів в Портленді, Орегон, 28 жовтня 2024 року
Нова скринька для бюлетенів в Портленді, Орегон, 28 жовтня 2024 року

Згідно з оцінкою, потенційні об’єкти включали "виборчі дільниці, урни для голосування, місця реєстрації виборців, агітаційні заходи, офіси політичних партій і місця підрахунку голосів".

Оцінка DHS попереджає, що найбільша загроза, ймовірно, походить від так званих "антиурядових або антивладних DVE [домашні насильницькі екстремісти], багато з яких, ймовірно, політизовані, або поділяють теоріями змови".

DHS і ФБР також видали низку непублічних повідомлень для поліції всій країні.

Деякі з повідомлень, які переглянув Голос Америки, вказували на заклики в соціальних мережах до нападів на урни для збору бюлетенів, а також на заклики до громадянської війни після спроби вбивства колишнього президента і кандидата від Республіканської партії Дональда Трампа в липні минулого року.

"Сполучені Штати залишаються в середовищі підвищеної динамічної загрози, і ми продовжуємо ділитися інформацією з нашими партнерами з правоохоронних органів про загрози, які створюють внутрішні насильницькі екстремісти в контексті виборів 2024 року", — сказав Голосу Америки представник DHS.

"DHS продовжує працювати з нашими партнерами, щоб оцінити та зменшити нові загрози, які можуть виникнути від внутрішніх або іноземних акторів, – додав речник. – Департамент продовжує рекомендувати федеральним, державним і місцевим партнерам залишатися пильними щодо потенційних загроз і закликає громадськість повідомляти про будь-які підозрілі дії місцевим органам влади".

Хоча представники служби безпеки США вважають, що найбільша загроза насильства може виходити від антиурядових або антивладних екстремістів, які базуються в США, представники розвідки США висловлюють занепокоєння, що супротивники, такі як Іран і Росія, також можуть підштовхувати їх до здійснення атак.

Розсекречена оцінка розвідки США, оприлюднена минулого тижня, попереджає про те, що Росія докладає зусиль "спрямованих на розпалювання насильства". Крім того, Іран також "може спробувати підбурити насильство", йдеться в оцінці.

  • 16x9 Image

    Джефф Селдин

    Кореспондент Голосу Америки з питань національної безпеки. Висвітлює такі теми, як розвідка, боротьба з тероризмом, кібербезпека. 

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG