Понад десять років тому, коли американські війська увійшли в Афганістан та усунули від влади Талібан, настрої по обидві сторони океану були оптимістичні. Однак, з часом США сконцентрували увагу на Іраку, і на погляд багатьох, кинули Афганістан напризволяще. З часом місія в Афганістані переросла у найдовшу війну в американській історії.
Лейтенант у відставці Ден Ваґнер відслужив два терміни в Афганістані. Перший – на самому початку війни. Він згадує відчуття оптимізму, яке тоді існувало:
«Тоді панувало відчуття оптимізму та нових можливостей. Ми лише починали місію і заклали фундамент інфраструктури та урядових інституцій, що створювало почуття надії».
Однак, час йшов, і початковий оптимізм переріс в антиамериканські протести. Останні інциденти, як то спалення американськими військовими Корану та вбивство цивільних, лише підлили олії у вогонь. Ден Ваґнер помітив зміну настрою афганців ще під час своєї останньої місії в Афганістані.
«У 2011-му, коли я останній раз був там, спілкуючись з місцевим населенням, я помітив більше песимізму. Я би сказав, вони більш невпевнені і скептично налаштовані стосовно нашої місії та їх майбутнього», – ділиться враженнями Ваґнер.
У напруженій ситуації, що склалася, у Вашингтоні почали лунати заклики до негайного виведення збройних сил з Афганістану. Чимало політиків вказують на стрес, який не витримують американські солдати, що призводить до неприємних інцидентів.
Міністр оборони США Леон Панетта відвідав Афганістан після вбивства цивільних і пообіцяв зробити усе можливе, аби подібне не повторилося. Однак, глава Пентагона підкреслив, що Сполучені Штати і надалі дотримуватимуться плану передачі відповідальності за безпеку в країні у руки місцевих сил безпеки до кінця 2014-го року. На погляд Адміністрації США, загалом справи в Афганістані йдуть добре. Понад половину країни вже контролюють афганські органи влади.
Згідно з планом, після виводу основних сил з Афганістану, американці підтримуватимуть уряд країни за допомогою невеликих загонів спеціального призначення та безпілотних літаків.
Інше за темою
Розсилка
Голос Америки: головне за тиждень
Вибір читачів
1