Спеціальні потреби

Американці працюють все більше, а заробляють менше - економісти


Американці працюють більше, а заробляють менше
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:34 0:00
Direct link

Американці працюють більше, а заробляють менше

Рівень безробіття у США вже довгий час залишається високим. До того ж, зарплатня не встигає зростати за інфляцією. Свого часу трудящих у США захищали профспілки. Але останніми роками, як виглядає, навіть вони не мають вже такого впливу на ситуацію, як це було колись.

Том Лі був президентом Американської Федерації Музикантів – найбільшої профспілки музикантів світу. Свою кар’єру він розпочав з ансамблю Військово-Морських Сил США, і відіграв чимало виступів у Білому Домі. Попри те, що профспілки протягом останніх десятиліть втрачають свій авторитет, Том переконаний – вони все ще відіграють важливу роль:

«Я впевнений, що профспілки дуже допомогли американцям. Навіть ті, які не були членами профспілок, отримували підвищення зарплатні, інші вигоди».

«Ми бачимо, що зарплатня знизилася навіть у тих, хто не має медичного страхування»
Лоренс Мішель, Інституту Економічної Політики
Втім, за останні 40 років кількість членів профспілок зменшилася вдвічі. А минулого року штат Вісконсин відібрав у більшості бюджетних працівників право на колективні переговори. Чимало економістів кажуть, що зменшення кількості членів профспілок мало прямий вплив на сповільнення підвищення зарплатні, яка сьогодні не встигає за інфляцією. Згідно зі звітом Інституту Економічної Політики, за останніх 30 років продуктивність роботи американців зросла на 80 відсотків. У той же час, погодинна зарплатня підвищилася лише на 11 процентів. Консервативні економісти не погоджуються з таким твердженням:

«Ми бачимо величезні зміни у тому як оплачується робота. Наприклад, значно більше грошей роботодавці сьогодні віддають на медичне страхування. Дещо менше йде на зарплати і преміальні. І це пов’язане не з якістю вашої роботи, а з подорожчанням охорони здоров’я», - говорить Ендрю Біґґс з американського інституту підприємництва.

Ендрю переконаний, що зменшення витрат на охорону здоров’я і підвищення продуктивності роботи працівників призведуть до зростання зарплатні. Але не всі з цим погоджуються, зокрема Лоренс Мішель з Інституту Економічної Політики:

«Бо ми бачимо, що зарплатня знизилася навіть у тих, хто не має медичного страхування».

Тим часом лідер профспілки Том Лі переконаний – зарплатня й далі буде зменшуватися, поки працівники не зберуться і не вимагатимуть спільно економічної безпеки для усіх без винятку.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG