Спеціальні потреби

США ще не вирішили, чи підтримають в ООН резолюцію із засудженням вторгнення РФ до України


Ілюстративне фото. Виступ президента України Володимира Зеленського перед Генеральною асамблеєю ООН, Нью-Йорк, 25 вересня 2024. AP Photo/Julia Demaree Nikhinson
Ілюстративне фото. Виступ президента України Володимира Зеленського перед Генеральною асамблеєю ООН, Нью-Йорк, 25 вересня 2024. AP Photo/Julia Demaree Nikhinson

Вашингтон ще не ухвалив рішення щодо того, чи підтримати в ООН резолюцію щодо України до третіх роковин повномасштабного вторгнення Росії.

Про це Голосу Америки у четвер заявив Джон Келлі, політичний координатор постійної місії США в ООН.

Кореспондентка Голосу Америки в ООН Маргарет Бешір запитала його, чи США стануть співавторами резолюції.

"Ми не ухвалили рішення щодо цього. Вашингтон ще вирішує. Тому, сподіваюся, ми незабаром ухвалимо рішення", – відповів Келлі у четвер, 20-го лютого.

На запитання про те, чи США голосуватимуть на підтримку цієї резолюції, Келлі сказав: "Нам потрібно буде подивитися, які інструкції ми отримаємо з Вашингтона. Тому, сподіваюся, вони скоро прийдуть".

Агенція Reuters повідомила раніше у четвер, що Сполучені Штати відмовляються бути співавторами проєкту резолюції ООН до третіх роковин війни.

Резолюція підтримує територіальну цілісність України та знову вимагає від Росії вивести свої війська, повідомили новинній агенції три дипломатичних джерела.

Проєкт документа, з яким ознайомилося Reuters, "закликає до деескалації, якнайшвидшого припинення бойових дій і мирного вирішення війни проти України ... відповідно до Статуту ООН і міжнародного права".

Резолюція також "нагадує про необхідність повного виконання відповідних резолюцій, прийнятих у відповідь на агресію проти України", зокрема, йдеться про вимоги до Російської Федерації негайно, "повністю та безумовно" вивести всі свої військові сили з території України "в межах її міжнародно визнаних кордонів".

"У попередні роки Сполучені Штати постійно виступали співавторами таких резолюцій на підтримку справедливого миру в Україні", — нагадав співрозмовник Reuters.

Дипломатичні джерела повідомили агенції, що авторами резолюції є понад 50 країн, натомість "поки що ситуація така, що вони (США) не підпишуть його". При цьому тривають спроби отримати підтримку в інших країнах, включаючи Глобальний Південь.

Як повідомляється, резолюція до третіх роковин вторгнення РФ до України має бути винесена на голосування Генеральної Асамблеї у понеділок, 24 лютого. Резолюції Генеральної Асамблеї не є обов’язковими, але мають політичну вагу, відображаючи глобальний погляд країн на російську війну.

В ООН країни можуть прийняти рішення про те, чи бути співавторами резолюції, до моменту голосування. Також країни можуть голосувати за резолюції, співавторами яких вони не є.

Також інші джерела повідомили Reuters, що Вашингтон заперечив проти фрази із засудженням російської агресії в заяві, яку країни "Групи семи" планували оприлюднити наступного тижня.

G7 планує провести телефонну розмову в понеділок, повідомили Reuters три джерела, але поки що США заперечують проти формулювання "російської агресії". У заяві, оприлюдненій минулого тижня міністрами закордонних справ G7, не згадувалося про російську агресію, але згадувалося про "нищівну війну Росії в Україні".

У статті використано матеріали Reuters.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG