Спеціальні потреби

В Україні з лютого 2022 загинули 25 гуманітарних працівників, кажуть в ООН


Ілюстративне фото. Автівки місії МАГАТЕ, організації ООН, Київ, 31 серпня 2022. REUTERS/Gleb Garanich
Ілюстративне фото. Автівки місії МАГАТЕ, організації ООН, Київ, 31 серпня 2022. REUTERS/Gleb Garanich

ООН засудила "неприйнятний" рівень насильства, який став звичним явищем проти працівників гуманітарних організацій, адже у 2023 році в усьому світі було вбито рекордну кількість 280 осіб.

Також було попереджено, що війна Ізраїлю та ХАМАСу, визнаного у США терористичною організацією, у Газі потенційно може спровокувати ще більшу кількість таких смертей цього року.

Південний Судан, охоплений громадянською війною, і Судан, де з квітня 2023 року точиться війна між двома ворогуючими генералами, є наступними найбільш смертоносними конфліктами для гуманітарних працівників: 34 і 25 смертей відповідно.

Також у першу десятку входять Ізраїль і Сирія, у кожній з яких по сім смертей; Ефіопія та Україна по шість смертей; Сомалі – п’ять загиблих; і чотири смерті в М'янмі та Демократичній Республіці Конго.

В Україні від лютого 2022 року, коли Росія здійснила повномасштабне вторгнення, загинули 25 гуманітарних працівників, а 66 – зазнали поранення.

"За даними Моніторингової місії ООН із прав людини, тільки у липні 2024 року понад 1200 мирних мешканців в Україні загинули або отримали поранення, що є найбільшою кількістю постраждалих серед мирного населення з жовтня 2022 року. Загальна кількість загиблих і поранених вже перевищила 35 тисяч. Школи й лікарні перебувають під постійними обстрілом, особливо у містах і селах, що розташовані неподалік лінії фронту. Міжнародне гуманітарне право захищає гуманітарних працівників, мирних жителів і цивільну інфраструктуру. Вони не можуть бути мішенню", – цитує Радіо Свобода повідомлення ООН.

Тим часом, у МЗС України повідомили, що від лютого 2022 року внаслідок атак Росії в Україні сталося понад 150 інцидентів, які "безпосередньо вплинули на гуманітарну допомогу". У цей же період, за даними МЗС, було завдано понад 60 авіаударів по гуманітарних складах.

Щороку ООН відзначає Всесвітній день гуманітарної допомоги 19 серпня, в річницю нападу на її штаб-квартиру в Багдаді в 2003 році. Тоді внаслідок вибуху загинуло 22 людини, у тому числі Серхіо Віейра де Меллу, спецпредставник ООН в Іраку, і було поранено близько 150 місцевих та іноземних гуманітарних працівників.

У статті використано матеріали AFP

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG