Україна повинна серйозніше поставитися до питань вакцинації населення та закупівлі вакцин, інакше країну чекає низка спалахів інфекційних захворювань. Про це заявила в інтерв’ю «Голосу Америки» представниця ЮНІСЕФ в Україні Катерина Булавінова.
«Проблему, пов’язану з вакцинацією, Україна не в стані вирішити самостійно. Для вирішення проблем, пов’язаних з вакцинацією, не лише з поліо, вже залучена велика підтримка донорів, але треба більше підтримки донорів, тому що це дуже комплексне та складне питання, яке займе час, і питання настільки серйозне, що зараз охоплення по всіх вакцинах в Україні нижчі, ніж у всьому світі», - сказала медичний експерт.
За її словами, в Україні на сьогодні вже зафіксували міні-спалахи випадків коклюшу серед дітей.
Коклюш – це захворювання, яке триває кілька місяців, і дитина кашляє, рве, не дуже приємна для сім’ї болячкаКатерина Булавінова
«В Україні наразі випадків коклюшу настільки багато, що лікарі і мами обговорюють це активно на соціальних мережах. Мами обговорюють це з тої точки зору, що шкодують, що вони не вакцинували своїх дітей. Тому що коклюш – це захворювання, яке триває кілька місяців, і дитина кашляє, рве, не дуже приємна для сім’ї болячка. А лікарі обговорюють, що мовляв, де ж вакцини, треба вакцинувати. Інша група лікарів обговорює, що вони на початку не знали, що це таке, тепер цього стало так багато, що вже навчились цю хворобу відрізняти».
Катерина Булавінова представляла ЮНІСЕФ у Вашингтоні на конференції з приводу проблем імунізації в Україні. За її словами, причиною появи нових інфекційних захворювань в Україні є систематичний брак вакцин від 2009 року. З того часу чимало людей не були вакциновані, то ж перебувають у групі ризику зараження.
ЮНІСЕФ допомагає Україні закуповувати вакцини у міжнародних виробників. Як розповіла Булавінова, для України досі не закупили нових вакцин від поліомієліту через затягування дозвільного процесу у Кабінеті міністрів.
Дивіться також: Всупереч недузі. Дивовижна історія боротьби скрипаля Перлмана з поліомієлітом