Український уряд не вважає за необхідне запроваджувати загальнонаціональний локдаун. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, відповідаючи на заклик мера Києва Віталія Кличка.
Як написав Шмигаль, "адаптивний карантин працює, і запроваджувати тотальний локдаун по всій країні наразі немає потреби".
Як він додав, Уряд готовий дослухатися до порад представників місцевої влади. "Якщо її мета — не політичний піар", - наголосив очільник Кабміну.
У п'ятницю 9 квітня, оприлюднюючи нові статистичні дані щодо епідемічної ситуації в столиці, мер Києва Віталій Кличко висловив думку про те, що окремі обмеження в окремих регіонах не дають бажаних результатів. Він звернувся до Уряду з пропозицією, як було сказано, "невідкладно розглянути питання про запровадження загальнонаціонального локдауну".
"Скільки ще людей повинно захворіти, скільки померти, щоб уряд, центральна влада зрозуміли, що потрібні негайно заходи на державному рівні? Інакше, і в умовах відсутності масового вакцинування, країну чекає катастрофа", - заявив Кличко.
Добова кількість нових випадків коронавірусної хвороби в Україні наблизилась до 20 тисяч.
При цьому, за прогнозами МОЗ, протягом найближчого часу (7-10 днів) добова кількість нових хворих з COVID-19 може сягнути 30 тисяч. Як заявляв міністр охорони здоров'я Максим Степанов, таке різке зростання можливе за рахунок поширення нового, більш заразного британського штаму COVID-19.
Згідно з даними Worldometers, нині за статистикою нових випадків за добу та за смертністю від COVID-19 Україна знаходиться у першій трійці серед європейських країн, а днями навіть посіла перше місце у Європі.
А тим часом зростає кількість українців, які висловлюються за жорсткі карантинні заходи. Як свідчить опитування, проведене на початку квітня соціологічною групою "Рейтинг", 65% опитаних підтримують локдаун. Ще місяць тому таких було на 9% менше.
Дивіться також: Погляд зсередини: як працює центр масової вакцинації у США та яку роль там відіграє український священник. Відео