Як відомо у середу у ЄС було заблоковано ухвалення резолюції про безвізовий режим для для Грузії. Проти лібералізації візового режиму виступили Німеччина, Франція, Бельгія та Італія.
«Не можу уявити, який інший крок міг з ще більшою вирогідністю зменшинити вплив Берліна на Київ, ніж блокування процесу лібералізації візового режиму», - пише викладач Королівського коледжу у Лондоні Александер Кларксон.
При цьому експерт припустив, що рішення ЄС щодо Грузії може означати те, що Тбілісі «приносять у жертву» заради надання безвізового статусу Україні, так і те, що безвізовий режим для України також знаходиться під загрозою.
У середу Німеччина, підтримувана Францією та Італією, озвучили відповідну позицію в ході зустрічі міністрів закордонних справ ЄС у Брюсселі. У цей час у Брюсселі перебував президент Грузії Маргвелашвілі з метою особисто сприяти позитивному голосуванню щодо безвізового режиму для Грузії.
«Ну і для чого потрібна була політика розширення ЄС на схід, якщо Грузія та Україні не зможуть отримати безвізовий режим?», - питає московський кореспондент Financial Times Макс Седдон.
«Безвізовий режим мав стати першою конкретною справою ЄС на користь України. Але з огляду на те, що сталося з Грузією, малойомвірно, що Україна може цього очікувати», - пише журналіст Ян Бейтсон.
У Берліні буцімто мотивували рішення стурбованістю громадськості щодо серії пограбувань осель, які здійснили грузинські кримінальні групи.
У німецьких ЗМІ розгорнута «анти-грузинська кампанія». З такою позицію виступили грузинські студенти, які навчаються в країні - повідомляє видання Agenda.de
Обурені позицією німецької преси студенти звернулись до влади країни та ЗМІ з відкритим листом «Грузія - це не кримінальна країна».
Тиск з боку Росії, яка хоче зірвати отримання Грузією безвізового режиму, може бути причиною антигрузинської кампанії у Німеччині - наголосили автори листа.
«Лист наголосив на тому, що, відповідно до даних статистики, рівень злочинності у самій Грузії був значно меншим, ніж в деяких країнах ЄС. Окрім того грузини у Німеччині скоюють значно менше злочинів, ніж інші іноземці (включно з громадянами ЄС) з країн, які мають безвізовий режим з ЄС», - пише Agenda.de