Спеціальні потреби

Від харизматичного Кеннеді до екс-актора Рейґана – як теледебати випливали на вибори в США


Ось як раніше телевізійні дебати впливали на американські президентські вибори. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:16 0:00

Ось як раніше телевізійні дебати впливали на американські президентські вибори. Відео

У понеділок увага американських телеглядачів буде прикута до блакитних екранів. У країні відбудуться перші дебати між основними кандидатами на американське президентство. У теледвобої зійдуться кандидатка від Демократичної партії – Гілларі Клінтон та республіканець – Дональд Трамп.

Усього перед виборами між ними відбудуться три теледискусії. Але, якщо врахувати, що розрив у симпатіях виборців між ними невеликий, то зрозумілим стане наскільки критичною буде кожна заява, яку кандидати озвучать під час цих дискусій. Як раніше телевізійні дебати впливали на американські вибори.

Перші телевізійні дебати в США відбулися між республіканським віце-президентом Ричардом Ніксоном та сенатором-демократом Джоном Кеннеді. Це був 1960-й рік.

«Ми повинні дати цій країні лідерів, а ще – поштовх для її розвитку!», - заявив Джон Кеннеді.

Молодий та ефектний Кеннеді – своєю невимушеною манерою спілкування тоді завоював набагато більше сердець, ніж досвідчений Ніксон. На думку Джеремі Маєра, ті перші теледебати показали – наскільки критичними вони можуть бути для результатів виборів.

«Вони можуть допомогти здобути прихильність. Особливо, якщо ви гідно тримаєтеся, навіть, проти більш знаного супротивника», - розповів Маєр.

Так, саме під час дебатів у 1976 році тодішній президент США Джеральд Форд гірко поплатився через помилкову оцінку сил Радянського Союзу.

«Немає ніякого радянського домінування в Східній Європі!», - заявив тоді Форд.

Картер накинувся на Форда за його обмовку. В результаті Форд програв у змаганні, де його стартові можливості з Картером були практично рівними. Це ще один приклад вагомості передвибочих дебатів, – каже Стівен Вейн з Джорджтаунського університету.

«Президентські дебати відіграють важливу роль у виборах, особливо, коли рейтинги кандидатів близькі. Більшість людей дивляться дебати, щоб вболівати за свого кандидата», - зазначив він.

Цікаво, що Картер втратив свій шанс на переобрання, коли республіканець Рональд Рейґан перевершив його в дискусії.

Запитання, яке Рейґан тоді поставив до телеглядачів – стало традиційним питанням до виборців.

«Запитайте себе – чи живеться вам нині краще, ніж чотири роки тому?».

Останнім часом кандидати докладають усіх можливих зусиль, аби не допускати значних помилок під час дебатів.

Джеремі Маєр каже, що дебати тепер потроху втрачають силу.

«Адже люди їх дивляться менше, ніж раніше. Водночас, не треба забувати, що навіть попри те, що глядачі дивляться дебати менше, якщо під час них ви допустите помилку – то в повторі на Facebook чи YouTube, її все одно побачать усі».

Водночас експерти переконані дебати між Клінтон та Трампом можуть стати найбільш очікуваною подією за усю передвиборчу кампанію. Адже і ставки, поставлені на них, можуть стати вирішальними для обох кандидатів.

Дивіться також: Олександр Сушко: Є всі ознаки зв'язків членів команди Трампа з російським бізнесом

Олександр Сушко: Є всі ознаки зв'язків членів команди Трампа з російським бізнесом. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:07 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

У США вшанували жертв Голодомору.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:48 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG