Спеціальні потреби

Військова співпраця України та Туреччини вийшла на новий рівень


Супутникові технологіі, навігаційні системи для бойових кораблів, виготовлення ракетних двигунів та радарів, технології далекобійних балістичних і, навіть, крилатих ракет – ось неповний перелік сфер військової співпраці між Україною та Туреччиною, повідомляє турецьке агентство новин Al-Monitor. «Туреччина зацікавлена в супутникових технологіях України, дизельних двигунах, двигунах для балістичних ракет, що працюють на твердому паливі, та крилатих ракетах» - пише агентство «The Military Feed» у Твіттері.

Туреччина значно активізувала пошук партнерів у військовій співпраці після введення обмежень на торгівлю зброєю та передачу військових технологій з боку країн Європи та США у відповідь на зростання кількості порушень прав людини в Туреччині після невдалої спроби військового перевороту в липні 2016 року.

Обмеження поставили під загрозу ряд військових проектів в Туреччині, наприклад, створення турецького танку «Алтай» (названо на честь турецького генерала Фархеттина Алтая) сповільнилось після того як Австрія обмежила свою участь в проекті. Подібні затримки відбулись і в поставках гаубиць до Азербайджану, для яких Туреччина не змогла отримати двигуни з Німеччини, повідомляють турецькі ЗМІ.

Україна є найближчим і найбільш активним партнером для Туреччини в військовій сфері. 14 березня прем’єр-міністр Гройсман підписав меморандум про взаєморозуміння з турецькою стороною про використання технологій українського танкового двигуна 6ТД-3 для доопрацювання турецького танку «Алтай», повідомляють турецькі ЗМІ. Минулого року Україна та Туреччина започаткували співпрацю з виготовлення спільних сонарних систем, адже Україна має значний науково-дослідницький потенціал в цій сфері.

Фінансист Френк Келлі прокоментував у Твіттері: «Впевнений, Москва незадоволена - допомога від НАТО з "чорного ходу"?»

Для України нагальним є питання розбудови флоту, адже країна втратила більшість кораблів після незаконної анексії Криму Росією. Співпраця з Туреччиною в будівництві флоту становить альтернативу до раніше оголошених планів закупівлі кораблів на вторинному ринку. Під час візиту до Туреччини 19-22 квітня, командувач ВМС України віце-адмірал Ігор Воронченко відвідав суднобудівний завод Голчук, де виготовлялися корвети для турецьких ВМС, за повідомленнями турецьких ЗМІ.

Обидві країни прагнуть розвивати свій військовий потенціал, зміцнювати безпеку і розширювати присутність на світових ринках зброї.

Дивіться також: Обладнання вартістю десятки мільйонів гривень отримали українські прикордонники від уряду США

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

У США вшанували жертв Голодомору.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:48 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG