Спеціальні потреби

Експерти про дотеперішню політику президента Трампа


Дональд Трамп
Дональд Трамп

Рейтинги Дональда Трампа впали до рекодно низьких показників. Йому та його політиці довіряє приблизно 35 відсотків опитаних, що досить мало для його терміну – минуло тільки 10 тижнів після вступу на посаду. Сам президент потроху оговтується опісля першої серйозної політичної поразки у провалі реформи охорони здоров’я. Деякі експерти припускають, що йому, можливо, знадобиться натиснути кнопку політинчого перезавантаження.

Іноді, аби зробити крок вперед, необхідно зробити два назад. Так і Дональд Трамп, ніби повернувся у часі, до передвиборчих перегонів, поближче до народу. Він сказав:

«Ці глибоко вкорінені інтереси будуть робити усе можливе, аби зберегти зламану систему. Але вони зазнають невдачі, і ми переможемо, тому що ми боремося на боці нашої великої американської спадщини».

Опісля невдалої спроби анулювати і замінити медичну реформу Барака Обами, через розкол серед республіканців – Трамп потроху оговтується і налаштований рішуче.

Експерти вважають, що президенту зараз саме час змінити політику та стратегію. Говорить співробітник Інституту Брукінґса Вільям Ґалстон:

«Він зазнав значної невдачі. Це гарна можливість для роздумів і, можливо, переорієнтації його президентства. Безумовно, зміна стратегії і тактики, якщо не взагалі основного курсу».

Критики також хочуть, аби Трамп був більш президентським і щонайменше перестав писати в «Твіттері».

Такої думки Джеб Буш – колишній губернатор Флориди:

«Його перехід до президенства став незвичним для людей. І я думаю – це проблема»

Демократи ж святкують перемогу. Перша невдача Трампа із реформою охорони здовров’я їх відверто підбадьорює:

Серед них є колишня кандидат у президенти Гілларі Клінтон:

«Коли цей катастрофічний законопроект провалився – це стало перемогою для всіх американців!»

Фіаско у реформі продемонструвало обмежені можливості Трампа завойовувати голоси навіть членів власної партії, говорить стратег республіканців Джон Фігері:

«Я думаю, він повинен зрозуміти яка влада у нього є, і якої немає, він не диктатор і не король. Коли він говорить: ''стрибаємо'', лідери Конгресу не запитають: ''А як високо?'' Вони запитають: ''Чому?''»

Проте історично, всі президенти США, які досягали законодавчого успіху, на початку проходили тернистий шлях. Серед них Франклін Рузвельт, Джон Кеннеді, Рональд Рейґан і Барак Обама. Зараз у центрі уваги Дональд Трамп. І питання у тому, чи здатен він вчитися на своїх помилках.

Говорить Вільям Ґалстон з Інституту Брукінґса:

«Питання не в тому чи щойно інавгуровані президенти повністю готові до роботи, тому що більшість із них – не готові. Питання в тому, чи можуть вони вчитися на своїх помилках та міняти стратегію».

Окрім цього аналітики додають, що Трамп, як і більшість його попередників, і досі у процесі переходу від кандидата в президенти до верховного головнокомандувача.

Дивіться також: Сенатори США закликають до посилення санкцій щодо уряду РФ через порушення ним прав людини серед росіян

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Чому американець пішов воювати за Україну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:34 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG