Оприлюднена в середу вранці у Twitter заява президента Трампа про те, що «хороші і нові і ‘розумні’» ракети незабаром будуть випущені в напрямку Сирії застала більшість його радників зненацька, і з’явилася ще до того, як ключові союзники США мали можливість досягти домовленості в справі відплатних дій за хімічну атаку минулих вихідних.
Про це повідомив CNN з посиланням на американських та західних чиновників.
Те, що Трамп може спантеличити радників і союзників ранковим твітом, не є новиною. Він регулярно із самого ранку встановлює свій тон на Twitter, оснований на передачах кабельного телебачення і на власному настрої. Проте твіти у середу були унікальні тим, що сигналізували про прийдешні американські військові дії, а це те, що Трамп обіцяв ніколи НЕ робити як президент.
Що спонукало президента Трампа до таких заяв?
Трамп відповідав на заяву посла Росії в Лівані про готовність РФ збивати американські ракети в Сирії.
Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/world/10076786-gotuysya-rosiye-tramp-anonsuvav-raketniy-udar-po-siriji.html
«Росія обіцяє, збивати буль-які і всі ракети, випущені по Сирії. Готуйся, Росіє, тому, що вони прилетять - нові, гарні і ‘розумні’. Не потрібно бути партнером з твариною, що вбиває газом, яка знищує своїх людей і насолоджується цим», - написав Трамп в Twitter.
«Наші відносини з Росією гірші, ніж будь-коли, включаючи період «холодної війни», - зазначив Трамп в іншому твіті. Причини для цього немає. Росія потребує нашої економічної допомоги, і це було б дуже легко здійснити, а нам потрібно, щоб всі країни співпрацювали. Зупинимо перегони озброєнь?»
Офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова заявила, що американські ракети повинні летіти в бік «терористів», а не «законного уряду».
Прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков заявив в середу, що всі сторони, залучені в сирійський конфлікт, повинні утримуватися від дій, здатних дестабілізувати регіон.
Сирія назвала загрози з боку США «безвідповідальною ескалацією», повідомляє державне інформагентство країни.
Напруженість в Сирії посилилася після передбачуваної хімічної атаки в Східній Гуті минулої суботи, в результаті якої загинули щонайменше 40 осіб.
США і кілька їхніх союзників поклали відповідальність на сирійські війська, в той час як Сирія і Росія заперечують, що збройні сили президента Башара Асада здійснили хімічну атаку.
Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що рішення буде прийнято «в найближчі дні», і що будь-які авіаудари будуть націлені на урядові хімічні об'єкти.
Міністр закордонних справ Австралії Джулі Бішоп висловила підтримку будь-яких дій, які є «цілеспрямованими, відкаліброваними і пропорційними».
Речниця Державного департаменту Гедер Науерт у вівторок заявила: «Ми прагнемо до скоординованої відповіді, якою би вона не була».
Звинувативши Сирію, Трамп також поклав відповідальність за атаку в Східній Гуті на прихильників Асада в Ірані і Росії. Організація із заборони хімічної зброї заявила у вівторок, що направить своїх експертів для розслідування інциденту.
Всесвітня організація охорони здоров'я заявила в середу, що, згідно з повідомленнями її партнерів, у 500 осіб, яким в суботу було надано медичну допомогу, виявлялися ознаки і симптоми впливу хімічних отруйних речовин. ВООЗ висловила обурення з приводу передбачуваного застосування хімічної зброї та зажадала відкрити негайний доступ в цей район для надання медичної допомоги.
Дивіться також: Українські інженери завершили випробування розвідувального безпілотника