Адміністрація Дональда Трампа офіційно визнала вісім латиноамериканських картелів "іноземними терористичними організаціями". Таким чином влада посилює тиск на злочинні організації, що діють у США і на всіх, хто їм допомагає.
Таким чином адміністрація виконує указ президента підписаний 20 січня. Серед картелі, які підпали під це рішення Tren de Aragua із Венесуели, MS-13 із Сальвадору та шість мексиканських організацій.
Президент назвав безпеку кордону між США та Мексикою одним зі своїх пріоритетів, пообіцявши провести масову депортацію, відправити війська на кордон і досягти угоду з деякими країнами щодо прийняття більшості мігрантів.
Тавро "іноземна терористична організація" мають зокрема такі угруповання, як "Аль-Каїда" чи "Ісламська держава". Вони використовують насильство в політичних цілях, а не орієнтовані на прибуток як латиноамериканські картелі.
Втім в адміністрації Трампа кажуть, що міжнародні зв’язки та операції груп, включно із торгівлею наркотиками, незаконним перевезенням мігрантів та насильницькі спроби розширення своєї території, виправдовують це визначення.
Критики кажуть, що такий крок може зашкодити відносинам і паралізувати торгівлю з Латинською Америкою. Підприємства, банки та покупці можуть побоюватися можливого судового переслідування у США, якщо вони свідомо чи несвідомо здійснюють будь-які транзакції, які торкаються картелів.
Зв'язки картелів пронизують економіку Мексики, займаючись не лише торгівлею наркотиками та контрабандою мігрантів, але й намагаючись контролювати багатомільярдний бізнес з вирощування авокадо.
Президентка Мексики Клаудія Шейнбаум у відповідь на указ Трампа минулого місяця заявила, що Мексика захищатиме свій суверенітет і незалежність, водночас шукаючи спільної координації.
"Ми всі хочемо боротися з наркокартелями", - сказала Шейнбаум. США "на своїй території, ми — на нашій".