Спеціальні потреби

Чи зможе Трамп керувати країною, незважаючи на інтереси свого бізнесу?


Чи зможе Трамп керувати країною, не зважаючи на інтереси свого бізнесу? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:11 0:00

Чи зможе Трамп керувати країною, незважаючи на інтереси свого бізнесу? Відео

Президент Трамп матиме величезний конфлікт інтересів між бізнесом і управлінням державою, кажуть експерти

Ніколи в історії США президентом не ставала людина з багатомільярдним бізнесом та діловими інтересами по всьому світі. Під час виборчої кампанії та в інтерв’ю газеті The New York Times у вівторок новообраний президент Дональд Трамп заявив, що закон на його боці, і президент у принципі не може мати конфлікту інтересів. Правники підтверджують, що, виключно з юридичної точки зору, так воно і є.

Ще у 1974 році Конгрес виключив президента та віце-президента з переліку посад, яким загрожує кримінальне переслідування через використання повноважень з метою отримання персонального зиску. Конгрес виходив з того, що в президента так багато влади, що будь-яка виконавча дія може становити конфлікт інтересів, а загалом особам на чолі США можна довіряти.

Тим не менш, хоча вони не були юридично зобов’язані, більшість президентів з того часу – Джиммі Картер, Рональд Рейґан, обидва Буші та Білл Клінтон – розмістили свої персональні активи в «сліпих трастах». Обама цього не робив, але всі його фінансові активи знаходяться у фондах взаємних зобов’язань та в облігаціях державного боргу.

Але, говорять оглядачі, прецеденту, коли б президент суміщав управління країною з бізнесом ще не було. Під час виборчої кампанії Дональд Трамп говорив, що в разі обрання залишить свою бізнес-імперію.

Проте, протягом двох тижнів після виборів Трамп знайшов час, щоб зустрітися з індійськими партнерами, які будують вежі з його іменем у своїй країні. Також він поскаржився британським політикам, що вітряки псують вид на його полі для гри в гольф у Шотландії.

Ювелірна компанія його доньки Іванки використала фотографію з інтерв’ю в програмі 60 Minutes з рекламною метою. А після цього Іванка була присутня під час зустрічі з японським прем’єр-міністром. Двоє синів та донька Трампа, за його словами, переберуть на себе управління його компаніями, які, у тому числі, мають інтереси в Азії. Відповідаючи на запитання про конфлікт інтересів, Трамп сказав, що, ну не може ж він не бачитися зі своїми дітьми.

Трамп має інвестиції чи бізнесові угоди в 18 країнах світу. Зараз навіть його власні радники побоюються, що це впливатиме на рішення Трампа на посаді президента Сполучених Штатів.

«Закордонні організації, закордонні уряди пропонуватимуть дуже вигідні угоди в надії отримати сприятливі дії від президента Сполучених Штатів», – говорить автор книжки «Гроші Клінтонів» Пітер Швайцер.

Наприклад, Трамп позичив в Deutsche Bank триста мільйонів доларів, на які купив поле для гри в гольф на Флориді, побудував готелі в Чикаго та новий готель у Вашингтоні. У той же час Міністерство юстиції відкрило проти Deutsche Bank дві справи, які можуть коштувати банку 14 мільярдів доларів, що може підірвати його здатність вести бізнес та, у свою чергу, вплинути на позичку Трампа. Що він буде робити, коли почне офіційно виконувати обов’язки президента?

Сенатор-демократ Ричард Блюменталь закликає призначити спеціального прокурора, завданням якого буде довести до кінця ці справи за президенства Трампа:

«Існує очевидний конфлікт інтересів між персональним бізнесом Дональда Трампа і його офіційними обв’язками, по суті довірою до нього суспільства».

Але Трамп проблеми в цьому не бачить. В інтерв’ю The New York Times він сказав, що може досконало керувати бізнесом та країною. В теорії, каже Трамп, він не мусить нічого робити, але хотів би спробувати щось формалізувати, тому що своїм бізнесом він більше не переймається.

Дивіться також: Кого удостоїли вищої громадянської нагороди – Президентської медалі свободи?

Кого удостоїли вищої громадянської нагороди – Президентської медалі свободи? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:56 0:00

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

Розсилка

Відео - найголовніше

НАТО і Трамп: чого очікувати від другого терміну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:24 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG