Вони говорять про різні речі, кожного тижня – нове виправдання. Ми мали широкомасштабну визначальну перемогу в електоральному коледжі
Президент Барак Обама у п’ятницю доручив розвідувальному співтовариству США провести повну перевірку всіх матеріалів, пов'язаних з хакерською діяльністю, спрямованою на підрив президентських виборів-2016.
Після оприлюднення рішення президента, газета The Washington Post у п'ятницю ввечері повідомила, що Центральне розвідувальне управління США вважає, що Росія втручалася у вибори, щоб допомогти Трампу виграти. Видання цитує анонімного високопосадовця, який говорить, що метою втручання було «надати перевагу одному кандидату перед іншим, щоб допомогти Трампу стати обраним».
В інтерв’ю Fox News Дональд Трамп відреагував на цю інформацію:
«Я вважаю, що це смішно. Я вважаю, що це просто ще одне виправдання. Я не вірю в нього. Я не знаю, чому. І я думаю, що це просто… вони говорять про різні речі, кожного тижня – нове виправдання. Ми мали широкомасштабну визначальну перемогу в електоральному коледжі».
На запитання журналіста «Чи ви вважаєте, що ЦРУ намагається спростувати результати [виборів]?», новообраний президент відповів:
«Якщо ви подивитись на історію, на те, що вони говорили, є велике спантеличення, ніхто насправді не знає. Хакерські зломи є дуже цікавими: коли вони атакують, і ви не впіймали їх під час дії, ви не впіймаєте їх. Вони не мають поняття, чи це Росія, чи Китай, чи ще хтось – це міг би бути хтось, хто сидить на ліжку в якомусь місці».
Я не думаю, що хто-небудь знає достеменно, що то саме Росія стояла за атаками на Національний Демократичний комітет. А вона все твердить – Росія, Росія, Росія
Відповідь Трампа майже дослівно повторювала його власне висловлювання під час перших президентських дебатів:
«Я не думаю, що хто-небудь знає достеменно, що то саме Росія стояла за атаками на Національний Демократичний комітет. А вона все твердить – Росія, Росія, Росія. Може, так і було – може, то була й Росія. А може, то був Китай. Або й взагалі хтось інший. Хтось із вагою 180 кілограмів, хто сидів собі в своєму ліжку».
Під час інтерв’ю Fox News Трамп також заперечував важливість отримання щоденного інструктажу від розвідки, що стало традицією президентів і новообраних президентів. Він отримував інструктаж лише епізодично після перемоги на виборах.
«Я отримую це, коли воно мені потрібно, – сказав Дональд Трамп. – Я, так би мовити, розумна людина. Мені не потрібно говорити одне й те саме одними й тими самими словами кожного дня протягом наступних восьми років».
Дивіться також: Перспективи розвитку для російського бізнесу за президентства Трампа