Спеціальні потреби

Топ 10 цитат президента Трампа та його команди про Україну в 2017-му


Прихід на посаду президента США Дональда Трампа цього року знаменував новий етап у міжнародній політиці США стосовно України.

Що говорили про Україну Трамп та його нова команда в 2017 році?

Українська служба "Голосу Америки" зібрала для Вас десятку найбільш резонансних заяв.

1. Виступаючи на велелюдній площі в Варшаві цього липня, президент США Дональд Трамп наголосив на основних загрозах, які стоять перед західною цивілізацією.

"Ми закликаємо Росію припинити дестабілізуючі дії в Україні" - заявив Трамп у промові.

2. Під час вітального слова для преси, перед зустріччю Трампа з Петром Порошенком 21 вересня в Нью-Йорку, президент США дуже оптимістично оцінив економічний потенціал України.

"Компанії достатньо потужно йдуть зараз до України. Вони бачать там надзвичайний потенціал. Піклуйтеся про них" - закликав Трамп Україну.

3. Гасло Трампа "Америка понад усе" не означає "Америка наодинці". Це був основний мотив європейського турне віце-президента США Майка Пенса в липні, під час якого нова команда Трампа, серед іншого, узгоджувала свою позицію з питання України зі своїми європейськими союзниками.

"Президент дав чітко зрозуміти, що дестабілізуючі дії Росії, її підтримка злодійських режимів, її дії в Україні - все це неприйнятно" - заявив віце-президент Пенс, наголосивши на підтримці України з боку США.

4. "Хай черговий рік принесе мир, добробут і поступ для народу України", - заявив держсекретар США Рекс Тіллерсон, вітаючи Україну з Днем Незалежності.

5. Серед заяв звучало і розчарування сповільненням антикорупційних реформ в Україні.

"Немає сенсу Україні боротися за своє тіло на Донбасі, якщо вона втрачає свою душу корупції" - заявив Рекс Тіллерсон протягом засідання Комісії Україна-НАТО у Брюсселі в березні 2017 року. Він наголосив на важливості забезпечення незалежності антикорупційних інституцій в Україні.

6. Очільник Пентагону коротко і влучно наголосив на позиції США стосовно України.

"Не сумнівайтеся, Сполучені Штати підтримують Україну" - заявив міністр оборони США Джим Маттіс під час спільної прес-конференції з президентом України Петром Порошенком в серпні 2017 року.

7. Маттіс послідовно підтримував ідею надання летальної зброї Україні для самозахисту.

"Оборонна зброя нікого не провокує, якщо ти не є агресором. А Україна явно не є агресором, оскільки бойові дії відбуваються на її території", - наголосив Маттіс, перебуваючи в Києві.

8. Перший закордонний візит після призначення на посаду, заступник державного секретаря США з питань Європи та Євразії Аарон Весс Мітчелл здійснив до України.

"Я хотів би наголосити на незмінній вірності США ідеалам Майдану, котрі відображаються як у конфлікті, що точиться на сході, так і у зусиллях продовжувати реформи в Україні". Ці слова Мітчелл промовив, відвідавши меморіал на честь героїв Небесної Сотні в Києві.

9. Невтомний спецпредставник США з питань України Курт Волкер провів численні зустрічі в Україні та Європі, а також переговори з Росією в 2017 намагаючись окреслити дипломатичні шляхи врегулювання конфлікту на сході України. Волкер переконаний, що конфлікт об'єднав Україну.

"Цей конфлікт створив більш з’єднану, більш націоналістичну, більш антиросійську і найбільш схильну до Заходу Україну, ніж будь-коли раніше" - наголошував Волкер в жовтні.

10. США засвідчували підтримку України і в рамках міжнародних організацій, наполягаючи на збереженні режиму санкцій проти Росії аж до виконання Мінських домовленостей.

"Ми продовжуємо просувати Мінські угоди. Ми їх (санкції) не скасовуємо, ми і надалі зберігатимемо сильну позицію щодо цього" - заявила посол США до ООН Ніккі Гейлі, виступаючи на слуханнях у Комітеті Палати представників із закордонних справ про взаємодію Сполучених Штатів з ООН в червні.

Дивіться також: США вже продають Україні летальну зброю – розслідування

США вже продають Україні летальну зброю – розслідування. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:55 0:00

  • 16x9 Image

    Оксана Бедратенко

    Вебредакторка, журналістка, економічна оглядачка Української служби Голосу Америки. Висвітлюю теми міжнародних санкцій, економіки воєнного часу, світові тенденції на ринках нафти та газу, новини фінансової сфери. Пояснюю просто складні теми міжнародних відносин, економіки США, України та світу, як в розлогих статтях, так і в коротких графічних відео.

  • 16x9 Image

    Марія Моісеєва

    Спеціалістка з діджитальних медіа. Фокус роботи – контент та аналітика соцмереж і сайту. Приєдналася до Голосу Америки у 2016 році. Раніше працювала на "Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода". 

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG