У Г’юстоні розпочався сезон родео. Вершники на диких конях та биках, ласо та ковбойські капелюхи – візитні картки події. Для міських дітей це чудова можливість побачити свійських тварин. А от для їхніх однолітків з сільської місцевості - це гарна нагода похвалитися своїм домашнім господарством. Усі діти, в незалежності від того, де вони живуть, можуть взяти участь у популярному змаганні та навіть виграти кілька тисяч доларів.
Для загальної публіки родео - це, переважно скачки професійних наїзників на неосідланому дикому бику…
Однак на шоу у Г’юстоні одне з найпопулярніших змагань - приборкання телят… підлітками, які повинні зловити тварину та притягти до загону.
Найскладніший тут момент - правильне використання ласо - спеціальної мотузки, яку отримує кожний учасник змагання.
"Якщо потягти ці дві петлі разом, тримати треба їх ось так, не відпускаючи, а потім потягнути ось тут – ця частина обтягне вуха теляти… Якщо ви зробите саме так, то це буде правильно", - сказав Майк Дізі з Родео Г'юстон.
30 дітей змагають у кожному з 20-ти шоу. Роблять вони це не лише заради забави, але й заради призу у 2,000 доларів, які можна використати для купівлі бичка чи телички.
Саме фінансова винагорода привабила сімнадцятирічну Ганну Лізенбі, яка живе на невеликій фермі.
"У нас немає багато грошей, щоб відкрити бізнес. Я подумала, що цей конкурс може стане чудовою нагодою купити власну теличку чи бичка", - відзначила учасниця змагань.
Більшість конкурсантів живуть на ранчо та фермах, але організатори конкурсу говорять, що у ньому беруть участь і міські діти.
"Багато шкіл мають власні ферми. Тому, якщо ви живете у передмісті, у вас є можливість тримати власну худобу та привозити її на шоу", - додав Майк Дізі.
П'ятнадцятирічна Алекса Васкез живе у передмісті Г’юстона. Торік вона стала переможницею родео.
"Я хочу виростити теличку, чого раніше ніколи не робила і я дуже рада цьому", - сказала вона.
Участь у конкурсі допомогло їй обрати майбутню професію.
"Знаєте, це мене надихнуло краще вчитися і одного дня я стану ветеринаром", - додала вона.
17-річний Брайсон Бессінґер не уявляє свого життя у місті.
"Я не мрію ні про що інше. Я не міг би жити в місті ... Я радше матиму довкола себе корів, а не людей", - сказав Брайсон.
Організатори родео у Г’юстоні сподіваються, що такі шоу та змагання допомагають готувати нове покоління фермерів та можливість отримати початковий капітал для власного бізнесу
Дивіться також: До резиденції посла РФ у Вашингтоні прийшли українці, вимагали звільнити Савченко. Відео