Спеціальні потреби

США, Росія, Туреччина і Саудівська Аравія обговорили політичне рішення кризи в Сирії


Учасники нарад щодо громадянської війни в Сирії
Учасники нарад щодо громадянської війни в Сирії

Незважаючи на фундаментальні відмінності між США і Росією в поглядах на долю президента Сирії, глави дипломатії обох країн зустрілися в п’ятницю у Відні разом з колегами з Туреччини та Саудівської Аравії для пошуків політичного вирішення громадянської війни в Сирії.

До кінця двосторонніх переговорів держсекретаря Джона Керрі з його російським колегою Сергієм Лавровим не було помітно зовнішніх ознак прогресу щодо закінчення чотирирічного сирійського конфлікту. Після зустрічі Керрі з Лавровим до переговорів приєдналися Туреччина і Саудівська Аравія. Тритижнева військово-повітряна кампанія Росії в Сирії проти ісламських груп, опозиційних Асаду, зупинила літній наступ повстанців, включаючи і підтримуваних США та їх союзниками, які змогли знизити контроль Асада в густонаселених західних районах країни.

Росія відкидає заклики Заходу до Асада про зречення від влади, заявляючи, що доля лідерства в Сирії може бути вирішена тільки волею сирійського народу через вибори. У найбільш показовому прояві своєї підтримки президент Росії Володимир Путін прийняв Асада в Москві на цьому тижні.

Ряд експертів припускає, що Росія могла б скористатися своїм впливом на Асада і демонстрацією м’язів у небі Сирії для посередництва в досягненні угоди про закінчення конфлікту.

Виступаючи в четвер у Берліні, Керрі сказав, що Асад особисто представляє собою головну перешкоду на шляху до вирішення конфлікту, що став причиною результату приблизно чотирьох мільйонів біженців до Туреччини, Лівану, Йорданії та Іраку.

«Одне перешкоджає можливості якнайшвидшої імплементації, і це людина на ім’я Башар Асад», – сказав Керрі журналістам перед початком переговорів з міністром закордонних справ Німеччини.

У п’ятницю в Москві прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков заявив, що Росія розглядає Асада як центральну фігуру будь-якого переговорного процесу.

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр заявив, що позиції США та Росії все ще далекі один від одного: «Ми знаємо, що перші кроки до політичного рішення залежать від того, чи зможуть Вашингтон і Москва вибудувати міст один до одного», – сказав він.

Іран з його шиїтською більшістю підтримує Асада, тоді як Саудівська Аравія підтримує сили, які прагнуть повалити його.

У переговорах в п’ятницю взяли участь міністри закордонних справ Саудівської Аравії Адель аль-Жубейр і Туреччини Ферідун Сінірліоглу.

Дивіться також: Західні цінності навіть "допомагають" пропаганді Кремля - експерт.

Західні цінності навіть "допомагають" пропаганді Кремля - експерт . Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:55 0:00

Розсилка

Відео - найголовніше

Чому американець пішов воювати за Україну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:34 0:00
XS
SM
MD
LG