У середу, 29 червня, Україна отримала 1.3 млрд доларів США для фінансування державного бюджету України. Про це у своєму Twitter повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
«Санкції, зброя і фінанси наближують перемогу 🇺🇦. Щойно отримали грант $1,3 млрд у межах пакету фінансування держбюджету $7,5 млрд», - написав він.
Шмигаль подякував президенту Байдену «за безпрецедентну підтримку» та Світовому банку, через механізм якого здійснено переказ, за оперативне рішення.
У Світовому банку Голосу Америки розповіли, що Банк організував умови надання та контроль за використанням коштів, а угода була підписана через хвилину після опівночі – щойно це стало можливо.
«Світовий банк разом з Держказначейством США, USAID, та Міністерством фінансів України забезпечили безпрецедентну швидкість проведення операції - підписання угоди відбулося одну хвилину після півночі, вночі кошти були зараховані на рахунки Світового банку і до полудня були зараховані на рахунки в Україні», - розповів Голосу Америки заступник виконавчого директора та представник України в Світовому банку Роман Качур.
Ці гроші, пояснив він, є першим траншем пакету фінансової допомоги США для підтримки стабільного функціонування держави в умовах військового стану та будуть використані на такі потреби як виплати заробітних плат вчителів, держслужбовців та інші першочергові потреби.
«Підтримка наших партнерів пришвидшує перемогу України. Окрема подяка командам Уряду, Мінфіну, Посольства України в США та Світового банку за злагоджену роботу і можливість отримати ці кошти у максимально швидкі строки», - заявив Міністр фінансів України Сергій Марченко, повідомляє Міністерство фінансів України на своєму вебсайті.
У Міністерстві зауважили, що наступний грант на підтримку функціонування України в умовах війни від США може надійти вже у липні.
Як писав Голос Америки, США заявили про готовність надавати Україні $1.5 мільярда щомісячно впродовж наступних кількох місяців, щоб забезпечити безперебійне державне управління. Раніше український уряд заявляв про потребу в 5 млрд доларах щомісяця, щоб підтримувати урядові функції.
Президент США Джо Байден 9 травня підписав закон про лендліз, а 21 травня – закон про виділення 40 мільярдів доларів на допомогу для України та анонсував нову партію оборонної допомоги для українського війська.