Ловлю себе на думці, чи злам листування Суркова справді є роботою українців, чи можливо це перший приклад відповіді США за хакерську кампанію Росії в АмериціМарк Ґалеотті
Злам та публікація листування помічника президента Росії Владислава Суркова може бути справою американських спецслужб та елементом відповіді Вашингтона на втручання Кремля у перебіг президентських виборів у США.
Таке припущення висловив дослідник Institute of International Relations (Прага), екс-професор New York University Марк Ґалеотті, який тривалий час досліджує діяльність російських силових та правоохоронних служб та перебіг конфлікту на сході України.
"Ловлю себе на думці, чи злам листування Суркова справді є роботою українців, чи можливо це перший приклад відповіді США за хакерську кампанію Росії в Америці", - твітнув експерт, коментуючи публікацію дослідницьким центром Atlantic Council (США) підсумків оприлюднених даних із буцімто листування Суркова.
Деякі складові зливу мають вигляд фальшивок доданих українськими спецслужбами з політичною метоюПозиція Марка Ґалеотті
Авторитетний дослідник також відзначив, що хоча значна частина оприлюднених документів виглядає достовірною, деякі складові зливу мають вигляд фальшивок доданих українськими спецслужбами з політичною метою.
"Гадаю, що "план дестабілізації" це підробка, яку було додано до імейлів, можливо СБУ! ", - поділився думкою Ґалеотті.
"Подробиці, які містяться у документах за змістом відповідають, тому у поширенні чого зацікавлена переконати українська сторона. Тому я думаю, що не обійшлося без внеску з боку України", - відзначив з приводу "документів Суркова" Александр Кларксон викладач King's College (Лондон).
Кларксон також погодився, що частина документів із зливу може бути фальшивкою, яка має на меті дискредитацію Юлії Тимошенко.
Раніше сайт "КіберХунта" оприлюднив буцімто документи листування помічника Путіна Володимира Суркова, якого називають координатором збройних формувань на сході України з боку Кремля.
Схоже на спробу затаврувати будь-яку опозиційну діяльність в Україні, як "проросійську"
Одразу після публікації низка оглядачів заявили, що публікація може нести мету дискредитації ряду українських політиків, які у документі позиціонуються, як несвідомі агенти інтересів Росії в Україні.
"Схоже на спробу затаврувати будь-яку опозиційну діяльність в Україні, як "проросійську" , - заявив з приводу зливу журналіст англійського видання The Times of London Максим Такер, який тривалий час висвітлює події в Україні для низки західних видань.
Дивіться також: Яка різниця у позиціях Дональда Трампа та Гілларі Клінтон щодо України?