«Протягом 67 років це партнерство було основою миру, свободи і процвітання в Європі. Воно дозволило нам успішно стримувати Радянський Союз і довести «холодну війну» до кінця. І воно зробило можливим інтеграцію Європи, а також заклало фундамент для безпрецедентного миру і процвітання, яким ми користуємося сьогодні. Європейські лідери завжди розуміли, що, коли мова йде про безпеку, робити це поодинці – не варіант", - пише у статті The Guardian Єнс Столтенберґ.
Столтенберґ відзначає, що "по обидва боки Атлантики лідери завжди розуміли, що сильніша, безпечніша і успішніша Європа означає сильніші, безпечніші та успішніші Сполучені Штати. Це партнерство між Європою і Сполученими Штатами, втілене в НАТО, залишається важливим для обох сторін".
Генсек НАТО зазначив, що протягом останніх кількох років Альянс спостерігає різке погіршення безпеки, з більш напористою Росією і сум'яттям у Північній Африці та на Близькому Сході. Втім, він вказує, що розгорнення нової бронетанкової бригади в Європі - є стримуванням, а не агресією. "Ми не прагнемо спровокувати конфлікт, але хочемо запобігти конфлікту. Батальйони НАТО, які нараховують тисячі військ, не можна порівнювати з російськими підрозділами, що налічують десятки тисяч тільки через кордон. Наша відповідь є оборонною і співрозмірною. Але вона посилає чіткий і недвозначний сигнал: напад на одного буде зустрінутий відповіддю від усіх, - пише він у статті.
"Партнерство між Європою та Америкою засноване на глибоких спільних інтересах і цінностях. Водночас, життєздатне партнерство залежить від того, як усі вносять свою справедливу частку. Сполучені Штати зараз складають майже 70% витрат НАТО на оборону, і їх справедливо закликають до більш співмірного розподілу тягаря", - пише генсек.
Столтенберґ зазначив, що Альянсу потрібне сильне американське лідертво, і водночас Європа, яка б узяла на себе свою справедливу частку тягаря.
"Але перш за все ми повинні визнати цінність партнерства між Європою й Америкою. Воно залишається необхідним. Таким чином, замість того, щоб поглиблювати наші відмінності, ми повинні розвивати те, що нас об'єднує, і знайти в собі мудрість та далекоглядність, щоб працювати разом для спільних рішень. Робити це поодинці – не варіант, ні для Європи, ні для Сполучених Штатів», - зазначає Єнс Столтенберґ.
Дивіться також: Філіп Брідлав: "Нічого наступального в кількості сил і техніки, що дислокує НАТО, немає"