В американських чоловіків дуже мало можливостей змінити дитині підгузок у громадському туалеті – пеленальні столики розміщують переважно в жіночих вбиральнях. Це не тільки ускладнює догляд за дитиною, але й підсилює гендерний стереотип, за яким виховання дитини є ексклюзивним обов’язком жінки.
Президент Обама, якому залишається три місяці на посаді очільника держави, вирішив зробити перший крок у цьому напрямку на законодавчому рівні і підписав акт, згідно з яким у всіх туалетах (в тому числі чоловічих) у федеральних будівлях повинні бути обладнані місця для перевдягання новонароджених.
Новий закон не покращить ситуацію в абсолютно всіх туалетах країни, проте є добрим початком для подальших змін – як у практичному сенсі, так і в свідомості людей.
Деякі зрушення серед американської громадськості розпочалися минулого року, великою мірою завдяки актору Ештону Катчеру. Усе почалося з його дописів у соціальних мережах:
«У чоловічих громадських вбиральнях НІКОЛИ немає станцій для зміни підгузків. Перший громадський чоловічий туалет, в якому я побачу таку станцію, отримає схвальний відгук на моїй сторінці у Facebookі!», – написав кіноактор у березні 2015-го й отримав схвалення від майже чверті мільйона читачів.
Катчер не зупинився на віртуальному обговоренні і вдався до реальних дій, опублікувавши петицію, адресовану мережам роздрібної торгівлі Target і Costco, під назвою «Припиніть гендерне стереотипування: забезпечте загальнодоступні пеленальні столи у всіх ваших магазинах».
«Це 2015 рік, сім'ї є різноманітними, і несправедливо припускати, що змінювати підгузки – це тільки жіноча робота, – зазначив актор у відкритому листі. – Це припущення є гендерним стереотипуванням, а компанії повинні підтримувати всіх батьків, що роблять покупки в їхніх магазинах, однаково – незалежно від їхньої статі.
Пеленальні столи в чоловічих вбиральнях будуть крихітним кроком у тривалому процесі виправлення спадщини гендерної дискримінації, але це крок, який ми повинні зробити, – підкреслив Ештон Катчер. – Тати, як я, хочуть рівною мірою брати участь у процесі догляду за дітьми, і наше суспільство має підтримувати це».
Петиція актора зібрала більше ста тисяч підписів і стала початком діалогу з мережами Target і Costco, які визнали важливість проблеми і зобов’язалися працювати для її вирішення.
Як громадянська, так і законодавча ініціатива є критично важливими для викорінення такої архаїчної форми сексизму, як встановлення пеленальних столів виключно в жіночих вбиральнях.
Дивіться також: Троє японських політиків спробували себе у ролі вагітних жінок, щоб заохотити чоловіків до домашньої праці