Державний секретар США Ентоні Блінкен, міністр закордонних справ Японії Івая Такеші та міністр закордонних справ Південної Кореї Чо Те Юл у ході телефонної розмови рішуче засудити запуск міжконтинентальної балістичної ракети Північною Кореєю
“Запуск є грубим порушенням кількох резолюцій Ради Безпеки ООН. Ми наполегливо закликаємо КНДР негайно припинити серію провокаційних і дестабілізуючих дій, які загрожують миру та безпеці на Корейському півострові та за його межами”, – йдеться у спільній заяві.
Корея, США та Японія також найрішучіше засуджують поглиблення військового співробітництва між КНДР і Росією, “включаючи триваючі незаконні поставки зброї, а також нещодавнє розгортання північнокорейських військ у Росії”.
В офіційному повідомленні також йдеться про те, що запуск ракети відбувся після оголошення КНДР про те, що її Конституція знову визначила Південну Корею як ворожу державу. США та Японія підтвердили свою підтримку миру на об’єднаному Корейському півострові.
“Ми знову закликаємо КНДР негайно повернутися до діалогу. Тільки шляхом діалогу ми можемо досягти стійкого миру на Корейському півострові”, – кажуть лідери США, Японії та Південної Кореї.
Три країни разом із міжнародним співтовариством, наголошено у заяві, продовжуватимуть тісно співпрацювати для досягнення мети стосовно повної денуклеаризації Корейського півострова.
Йдеться також про зусилля, спрямовані на те, щоб заблокувати отримання незаконних доходів КНДР від фінансування її незаконних програм зброї масового знищення та балістичних ракет.
“Ми висловлюємо жаль з приводу рішення КНДР відвести свої обмежені ресурси від свого народу на ці незаконні програми виробництва зброї. КНДР використовує додатковий дохід від незаконного просування програми балістичних ракет і продовжує передавати балістичні ракети та іншу зброю Росії в порушення багатьох резолюцій Ради Безпеки ООН”, – сказано у заяві.
Сполучені Штати зі свого боку підтвердили, що їхні зобов’язання щодо оборони Південної Кореї та Японії є однозначними та підкріплені повним спектром можливостей, “включаючи ядерну”.
Крім того, три країни продовжуватимуть зміцнювати тристороннє співробітництво у сфері безпеки, щоб ефективніше стримувати та реагувати на наступаючі ядерні та балістичні ракетні загрози КНДР.
Як повідомляв Голос Америки, Північна Корея заявила 31 жовтня про випробування модернізованої міжконтинентальної балістичної ракети на тлі зростання напруги навколо відрядження військ Пхеньяна до Росії для ймовірної участі у війні проти України.
Влада КНДР назвала ракету “найпотужнішою стратегічною зброєю у світі” і назвала випробування попередженням ворогам.