Спеціальні потреби

Запуск SpaceX з астронавтами зі США, ОАЕ й Росії скасували за дві хвилини до старту


Ракета SpaceX Falcon 9 готується до старту з Мису Канаверал у Флориді перед подальшим скасуванням польоту, 27 лютого 2023. AP Photo/Chris O'Meara
Ракета SpaceX Falcon 9 готується до старту з Мису Канаверал у Флориді перед подальшим скасуванням польоту, 27 лютого 2023. AP Photo/Chris O'Meara

НАСА та SpaceX перенесли запуск ракети Falcon 9 з астронавтами зі Сполучених Штатів, Об'єднаних Арабських Еміратів й Росії. Запуск у понеділок скасували за дві хвилини до старту польоту на Міжнародну космічну станцію.

Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram.

Як повідомляє Національна космічна агенція США, у центрі управління польотами виникла проблема із підтвердженням завантаження джерела запалювання для двигунів першого ступеня ракети.

"Я пишаюся тим, що команди НАСА і SpaceX зосереджені на гарантуванні безпеки Crew-6, - сказав адміністратор НАСА Білл Нельсон. - Політ людини в космос є за своєю суттю ризикованою справою, і, як завжди, ми полетимо, коли будемо готові".

Наступна спроба відправити космічний корабель до МКС із командою Crew-6 запланована на 2 лютого. Для приватної космічної компанії Ілона Маска це стане шостою місією ротації екіпажу МКС.

Астронавти НАСА Стівен Бовен і Воррен Гобург, Султан Алнеяді з Об'єднаних Арабських Еміратів і російський космонавт Андрій Федяєв проведуть на МКС шість місяців. На орбіті Землі вони планують проводити експерименти і збирати інформацію, щоб наблизити людство до здійснення місії на Марс. Зокрема, вони перевірятимуть вплив мікрогравітації на полум'я та імунітет, а також збиратимуть мікроорганізми за межами космічної станції.

У середині лютого на російському вантажному космічному кораблі "Прогрес МС-21", що був пристикований до МКС, відбулася розгерметизація. Як пише Радіо Свобода, корабель почав втрачати тиск, що призвело до перенесення повернення на Землю двох російських космонавтів і астронавта США.

До цього у грудні відбулася розгерметизація контуру зовнішнього радіатора іншого космічного корабля РФ "Союз МС-22". Внаслідок цього на борту корабля різко підвищилася температура. Його вирішили не використовувати для повернення російсько-американського екіпажу на Землю.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Розсилка

Відео - найголовніше

Виборчий цикл у США: внутрішні та зовнішні виклики.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:12:06 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG