Спеціальні потреби

США і Південна Корея провели спільні навчання в Японському морі


Південнокорейське патрульне судно
Південнокорейське патрульне судно

СЕУЛ - США і Південна Корея в понеділок провели спільні військово-морські навчання. Маневри проходили на тлі поступового посилення ризиків регіонального конфлікту в зв'язку зі зростаючою ядерною загрозою з боку Північної Кореї.

Американський есмінець Spruance, оснащений зенітною і протичовновою зброєю, приєднався до південнокорейських есмінців, субмаринів, протичовнових вертольотів і літаків, які брали участь в операції в Японському морі.

Командувач ВМС США в Кореї адмірал Бред Купер заявив, що спільні навчання були організовані, щоб продемонструвати «непохитну силу і рішучість» американських військових союзників «захищатися від неспровокованих актів агресії з боку Північної Кореї».

В умовах стрімко зростаючого ядерного і ракетного потенціалу Північної Кореї Вашингтон і Сеул приділяють підвищену увагу готовності збройних сил щодо попередження чи відповіді на можливу атаку.

Минулого тижня США тимчасово розгорнули в Південній Кореї два бомбардувальника B-1B. Крім того, літак, здатний нести ядерну зброю, пролетів поблизу кордону, що розділяє Північ і Південь.

Ядерна УНДР

Уряд Кім Чен Ина знову проігнорував заборону ООН на розвиток північнокорейської ядерної та ракетної програми і посилені міжнародні санкції, провівши раніше в цьому місяці п'яте ядерне випробування, а також численні ракетні запуски.

З кожним випробуванням Північна Корея наближається до створення надійних ядерних ракет широкого радіусу дії, які, потенційно, можуть завдавати ударів по цілях в Південній Кореї, Японії і на материковій частині США.

Минулого тижня північнокорейський міністр закордонних справ Лі Ен Хо заявив в ООН, що його країна потребує власних засобів ядерного стримування, щоб захищатися від «зростаючої військової загрози з боку Сполучених Штатів».

Військові варіанти

Північна Корея нарощує свої ядерні сили, одночасно нехтуючи значною часткою своїх звичайних озброєнь, стверджує Віктор Ча, який очолює корейське відділення в Центрі стратегічних і міжнародних досліджень і є директором програми досліджень Азії в Джорджтаунському університеті у Вашингтоні.

У статті, опублікованій в понеділок в південнокорейській газеті Korea JoongAng Daily, Ча пише, що зростаючі надії Пхеньяна на ядерне стримування не приведуть до зміцнення його безпеки. «Натомість - це переконає США в необхідності вивчити можливість військових варіантів реагування», - вказує експерт.

Ча вважає, що США і їх союзники повинні оцінити, що буде нести наступна північнокорейська ракета дальнього радіусу дії: мирний супутник або ядерну боєголовку - і розглянути можливість завдання превентивного удару по стартовому майданчику або перехоплення ракети в польоті.

Кім Чен Ин наказав військовим готуватися до чергового запуску супутника в самий найближчий час, і деякі вважають, що він може бути приурочений до святкування чергової річниці заснування Комуністичної партії Кореї в жовтні.

За влади Кім Чен Ина північнокорейські провокації не приводили до протистояння з людськими жертвами.

Експерт з Північно-Східної Азії Деніел Пинкстон з Університету Троя в Сеулі впевнений, що обидві сторони розуміють, що ядерна атака призведе до руйнівної війни на Корейському півострові. Але в умовах підвищеної напруженості серйозну тривогу викликає небезпека превентивної атаки однієї зі сторін.

«Якщо одна або обидві сторони дійдуть до того, де, на їхню думку, конфлікт стане неминучим, у них буде дуже серйозний стимул завдати удару до того, як це зробить супротивник», - каже Пинкстон.

Ядерний Південь?

Крім розміщення на Корейському півострові американської системи ПРО THAAD деякі консервативні члени парламенту в Сеулі закликають Південну Корею до створення власної ядерної тактичної зброї.

Раніше в цьому місяці щонайменше 30 законодавців від правлячої партії «Сенурі» виступили із закликом створити спеціальну парламентську комісію для обговорення питання про незалежний ядерний арсенал Південної Кореї.

Президент Південної Кореї Пак Кин Хе, проте, продовжує підтримувати діючий режим стримування, який включає тісний військовий альянс з США і посилення міжнародного тиску на уряд Кім Чен Ина.

Дивіться також: Байден насторожений невпевненістю Європи щодо продовження санкцій, пов'язаних з Україною

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG