Спеціальні потреби

«Це більше ніж воєнні злочини. Те, що ми спостерігаємо в Україні, – це геноцид». Слухання у Конгресі США


Голова Комітету Палати представників США із закордонних справ Майкл Маккол під час свідчення жертви війни Росії з Україною, середа, 19 квітня 2023 року, на Капітолійському пагорбі у Вашингтоні. (AP Photo/Jacquelyn Martin)
Голова Комітету Палати представників США із закордонних справ Майкл Маккол під час свідчення жертви війни Росії з Україною, середа, 19 квітня 2023 року, на Капітолійському пагорбі у Вашингтоні. (AP Photo/Jacquelyn Martin)

Російські війська в Україні вчиняють не просто воєнні злочини, а геноцид, який цивілізований світ має зупинити, сказав під час слухань у Конгресі США у середу у Вашингтоні голова Комітету із закордонних справ Палати представників Майкл Маккол.

«Вже давно на часі, щоб США та союзники надали Україні зброю, яка їй потрібна для того, щоб перемогти», – сказав Маккол, конгресмен-республіканець з Техасу, наголошуючи, що українці мають звільнитися "від російського терору".

Побувавши в Україні, та почувши з перших вуст про злочини росіян в Україні, він сказав, що вважає, що ці свідчення допоможуть законодавцям і виборцям зрозуміти, чому Сполучені Штати, підтримуючи Україну, діють і у своїх власних національних інтересах.

«Це більше ніж воєнні злочини. Це більше ніж злочини проти людяності. Те, що ми спостерігаємо в Україні, – це геноцид», – сказав Маккол на слуханнях Комітету, на які він запросив генерального прокурора України Андрія Костіна та двох жертв російської агресії – жінку, що пережила окупацію на Херсонщині та підлітка, якого було примусово депортовано до Росії зі сходу України.

Дивіться слухання «Викриття злочинів Путіна: докази російських воєнних злочинів та інших звірств в Україні» з перекладом українською:

«Тіло різали ножами». Історія Любові з Херсонщини та Романа з Донеччини

Сидячи спиною до камери, яка транслювала засідання у Конгресі, 57-ми річна жінка, яка назвала лише своє ім’я – Любов, розповіла, що її протягом п’яти днів катували, різали тіло ножами, били, змушували роздягатися та погрожували зґвалтувати та вбити. Тремтячим від хвилювання голосом жінка розповіла, що одного разу її змусили копати собі могилу. Вона сказала, що її будинок пограбували.

На відміну від багатьох людей, яких утримували разом з нею, жінці вдалося втекти і виїхати за кордон. Але доля інших людей, яких катували разом з нею, їй невідома. Вона сказала, що такі тортури переживають тисячі людей на окупованих територіях, які хочуть не лише вигнати російські війська з території України, але і вимагають справедливості – покарання винних у воєнних злочинах.

Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

Інше свідоцтво від імені Романа, 16-ти річного українського підлітка, сироти з Донецької області, якого насильно вивезли до Росії, надала його адвокатка, Катерина Бобровська. Окупаційна влада відправила хлопця до медичного закладу, де йому сказали, що в нього буде інша родина в Росії, хоча він мав в Україні родичів, які могли взяти опіку над ним. Хлопцеві виготовили нові документи у Донецьку, а пізніше його разом з іншими дітьми відправили до Росії «на відпочинок».

У Росії групу дітей з України відвідала уповноважена зі справ дітей Російської Федерації Марія Львова-Бєлова, яка, за словами адвокатки, сказала дітям, що їх скоро усиновлять російські родини. Романа відправили до родини, яка намагалася його «перевиховати», йому насильно зробили російський паспорт та змусили зніматися у пропагандистських сюжетах. Але за допомогою волонтерів, хлопцеві вдалося повернутися в Україну.

Українських дітей повернути легко, якщо Росію змусять це зробити – Костін

За інформацією української генпрокуратури, на територіях, які все ще контролюються російськими військами, жителів, у тому числі дітей, примусово переселяють на інші окуповані території або до Росії. Близько 20 000 українських дітей було примусово депортовано, і тільки незначна частина з них повернулася додому, сказав виступаючи на слуханнях український генпрокурор Андрій Костін.

Він наголосив, що всіх цих дітей можна і потрібно повернути додому, але для цього потрібний сильний міжнародний тиск.

«Потрібний сильний, єдиний тиск на російське керівництво, щоб повернути українських дітей додому. Це легко, якщо вони захочуть це зробити. Є міжнародне законодавство, яке може бути використано для повернення дітей через треті країни, через міжнародні організації, до їхніх сімей та до своєї країни», – сказав Костін.

За його словами, «історично важливо», що перший ордер на арешт, виданий Міжнародним кримінальним судом за звинуваченням у воєнних злочинах, скоєних під час цієї повномасштабної агресії, було видано проти чинного президента Російської Федерації Володимира Путіна і, як він сказав, «уповноваженої з прав дитини у лапках» Марії Львової-Бєлової.

«Тепер увесь світ побачив, що Путін є підозрюваним у воєнному злочині, і тиск на нього та його уряд, щоб повернути нашим дітям наших дітей, має бути по всьому світу, включно з країнами Світового Півдня та інших, які досі намагаються бути нейтральними», – наголосив Костін.

Костін заявив, що з початку війни в лютому 2022 року в Україні зареєстровано майже 80 тисяч справ про воєнні злочини. За його словами, лише на звільненій території Херсонщини було знайдено близько 20 катівень, і понад 1000 осіб, які вижили, дали свідчення про тортури, яким їх піддавали – електрошок, побиття, примушення роздягтися догола та погрози скалічити і вбити.

«Щоб зламати волю українського народу, Росія застосувала терор за допомогою варварських воєнних злочинів, від сексуального насильства, включаючи зґвалтування дітей і людей похилого віку, до масових страт і катувань – усе це спрямовано проти невинних цивільних», – сказав Костін.

За словами Костіна, тільки в Херсонській області задокументовано понад 60 випадків зґвалтувань.

«Не можна бути людиною і не відчувати біль українців» – конгресмен Мікс

Голова Комітету із закордонних справ Палати представників Майкл Маккол, який очолював засідання, вважає, що ці злочини цілком підпадають під визначення «геноцид».

«За визначенням, геноцид – це "намір повністю або частково знищити народ, у тому числі шляхом примусової передачі дітей цієї групи до іншої групи". Путін і кремлівські високопосадовці чітко дали зрозуміти, що мають намір систематично знищувати існування України», – сказав Маккол.

За його словами, вільний світ не може допустити цього. »Історія розсудить цей момент і запитає, що ми зробили, щоб зупинити це. Жодна країна не може залишатися нейтральною перед обличчям такого зла. Вільний світ не повинен терпіти геноцид», – наголосив конгресмен.

Його колега-демократ Ґреґорі Мікс сказав, що «неможливо бути людиною і не відчувати те зло, яке було заподіяно присутнім на засіданні свідкам та іншим українцям».

«Я хочу, щоб вони знали, що я відчуваю їхній біль. Ми чуємо ваш голос і голос усього народу. Ми не можемо допустити, щоб ці страждання були марними», – сказав конгресмен Мікс.

Конгрес схвалив близько 113 мільярдів доларів на економічні, гуманітарні та військові витрати для допомоги Україні. Президент США Джо Байден неодноразово заявляв, що Сполучені Штати допомагатимуть Україні «стільки, скільки буде потрібно», щоб відбити російське вторгнення. Але згідно з опитуваннями, підтримка цієї допомоги дещо послабилася останнім часом і дедалі частіше лунають голоси, що закликають до мирних переговорів з Росією.

Але лідери Конгресу, багато з яких особисто побували в Україні за останній рік, кажуть, що потрібно робити більше для того, щоб Україна перемогла, щоб вона могла звільнити всі свої території. Вони очікують, що Україні в найближчі місяці знадобляться додаткова допомога на мільярди доларів.

Як повідомив Голос Америки, у день, коли проводилися слухання, Пентагон оголосив про новий пакет безпекової допомоги Україні на суму 325 мільйонів доларів. За словами речників Міністерства оборони США, до нього увійшли серед іншого, додаткові боєприпаси до HIMARS, снаряди до артилерії, високоточні авіаційні ракети та інше спорядження.

Форум

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG