Спеціальні потреби

Київ не піде на жодні угоди з Москвою в обмін на території – Сибіга на слуханнях у Гельсінській комісії Конгресу США


Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга під час виступу на слуханнях Гельсінської комісії на тему «1000 днів війни Росії проти України» у Вашингтоні, США, 19 листопада 2024 року. ROBERTO SCHMIDT/AFP
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга під час виступу на слуханнях Гельсінської комісії на тему «1000 днів війни Росії проти України» у Вашингтоні, США, 19 листопада 2024 року. ROBERTO SCHMIDT/AFP

Київ “не піде на жодні угоди з Москвою в обмін на території” міністр закордонних справ України Андрій Сибіга та додав, що не може бути альтернативи “миру через силу”.

“Україна не прийме жодних пропозицій, які передбачають компроміс щодо нашого суверенітету чи територіальної цілісності. Ми не приймемо жодних ініціатив, розроблених без нашої участі… Ми не приймемо угод “земля в обмін на мир”, – наголосив міністр під час слухання в Конгресі США.

Бо це означало б залишити мільйони людей у руках агресора, що призведе до геноциду, тортур і гноблення, пояснив він.

“Винагорода Росії територіальними здобутками не відновить мир, а спровокує подальшу агресію. Це умиротворення, а не мир. Умиротворення ніколи не працювало в минулому і не спрацює зараз”, – заявив Сибіга.

Слухання у Гельсінській комісії Конгресу США відбулись у вівторок, 19-го листопада, з нагоди перших 1000 днів від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Учасники засідання також говорили про потенційні наслідки неспроможності світу зупинити агресію Росії та про нові ядерні погрози Москви.

"Оновлена ядерна доктрина Росії та риторика щодо застосування ядерної зброї – ніщо інше, як шантаж, заявив", – заявив Сибіга під час свого виступу перед американськими законодавцями.

Йшлося і про необхідні кроки, які США та партнери мають зробити, щоб перемога України стала реальністю.

У Вашингтоні вшанували 1000 днів повномасштабної війни. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:20 0:00

Енді Барр, конгресмен-республіканець сказав, що очікує, що республіканська адміністрація Дональда Трампа, новообраного президента США, вестиме переговори з Росією "з позиції сили".

“Я прогнозую, що ця адміністрація буде більш жорсткою щодо Москви, ніж нинішня. Тому що нова адміністрація буде вести переговори про мир з позиції сили. А це означає нищівні санкції, більше ніяких ліцензій на експорт російських енергоносіїв, жодних невдалих обмежень цін на нафту”, – сказав Барр у коментарі Катерині Лісуновій під час слухань.

Ми маємо переконатися, що Сполучені Штати та наші союзники продовжать підтримувати українців і дадуть їм усе необхідне для перемоги у цій війні, та для захисту Європи
Бред Шнайдер

Натомість Бред Шнайдер, конгресмен-демократ висловив занепокоєння, що підтримка України за нової адміністрації може опинитися під сумнівом.

“Ми на порозі дуже складної ситуації через 1000 днів, коли український народ вистояв, мужньо та героїчно боровся, відстоюючи свою державу та свою незалежність. Ми маємо переконатися, що Сполучені Штати та наші союзники продовжать підтримувати українців і дадуть їм усе необхідне для перемоги у цій війні, та для захисту Європи”.

Конгресмен-республіканець Блейк Мур запевняє: “Моя позиція чітка – ми маємо підтримувати Україну, щоб покласти край цьому незаконному вторгненню Путіна. Так що нічого не змінилося за цей час”.

За рішучішу підтримку України виступає і конгресмен-демократ Майк Квіглі.

“Якщо ми не допоможемо їм швидко перемогти, це буде війна на виснаження. І таку війну Путін виграє, – заявив Квіглі. – Я казав із першого дня війни перед телекамерами, що війну неможливо обдурити напівзаходами. Ви повинні дати їм усе необхідне для перемоги. Війна має ризики, війна має наслідки. Але якщо не робити те, що необхідно, то наслідки будуть більшими”, – переконаний конгресмен.

Деррік Ван Орден, конгресмен-республіканець каже: “Молоді росіяни та молоді українці, на жаль, досі вбивають одне одного у війні, яку розпочав Путін, вторгнувшись у суверенну державу. І дуже занепокоює, що це досі триває. Такою є ситуація зараз”.

Як повідомляв Голос Америки, після виборів новообраний президент Дональд Трамп заявляв, що його адміністрація "важко працюватиме" над тим, щоб війна між Росією та Україною припинилася.

«Ми збираємося працювати на Близькому Сході, і ми будемо дуже наполегливо працювати над Росією та Україною. Це має зупинитися. Росія та Україна мають зупинитися», – сказав Трамп на урочистому виступі для America First Policy Institute в Клуб Мар-а-Лаго у Флориді минулого четверга.

Новообраний президент Трамп у цьому виступі також наголошував, що у цій війні забагато втрат з обох сторін, також він наголосив, що страждає і мирне населення.

«Я сьогодні бачив звіт. Тисячі людей за останні три дні були вбиті. Тисячі й тисячі були вбиті. Випадково вони були солдатами, але незалежно від того, чи вони солдати, чи люди, які сидять у містах, ми будемо це робити», – додав він.

Андрій Сибіга у Вашингтоні: Шантажувати світ – це почерк Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:09 0:00
  • 16x9 Image

    Катерина Лісунова

    Кореспондентка Української служби Голосу Америки в Конгресі США. Висвітлює питання, пов'язані з американсько-українськими відносинами на капітолійському пагорбі.

  • 16x9 Image

    Ганна Твердохліб

    Знімаю соцмережеві відео для Голосу Америки про українців у США та Європі, пишу новини, найбільше люблю розповідати історії людей, які живуть цікаве і насичене життя, а також людські історії війни і особливо – збирати зворушливі розповіді української діаспори, а також висвітлювати досягнення, за які Україну шанують у світі. 

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG