Спеціальні потреби

Гаджет українських розробників зібрав 270 000 доларів на платформі Kickstarter


Фото зі сторінки проекту у Kickstarter
Фото зі сторінки проекту у Kickstarter
Гаджет під назвою Senstone дозволяє робити текстові нотатки не беручи до рук мобільного телефона

Українські винахідники зуміли залучити понад чверть мільйона доларів на проект виробництва мініатюрного гаджета, який перетворює сказані вголос думки на зручні для подальшого використання файли-нотатки.

При цьому пристрій, вигаданий та розроблений в Україні, не можливо серійно виробляти на території нашої країни - немає необхідних технологій та потужностей. За словами засновника проекту, кращі умови для виробництва пропонують Китай та країни Східної Європи.

Автори змогли залучити більше ніж 270 000 доларів, що у 5 разів перевищує первинновстанволену мету

Гаджет під назвою Senstone дозволяє робити текстові нотатки, не беручи до рук мобільного телефона. Senstone активується простим натисканням. Його можна прикріплювати до одягу або носити як оремий аксесуар на зап'ястку. Творці обіцяють, що пристрій зможе працювати й окремо від мобільного: у такому режимі він зберігає інформацію на власний носій і пізніше синхронізує її з мобільним телефоном власника. Гаджет працює з Android та iOS пристроями.

Кампанія залучення коштів на випуск гаджета завершиться на краудфандинговій платформі Kickstarter вже у п'ятницю. Автори змогли залучити більше 270 000 доларів, що у 5 разів перевищує первинно встановлену мету. Люди, які підтримали проект онлайн своїми грошима, мають почати отримувати Senstone-и влітку та на початку осені.

Засновник Senstone Назар Федорчук розповів "Голосу Америки", що пристрій ймовірно будуть виробляти не на території України. Кращі умови для тиражування існують у Китаї та країнах Східної Європи.

"Налагодити хороше виробництво складно. В Україні - особливо складно, хоча ми дуже вперто дізнавались про таку моживість, пробували. Але наразі нам не вдалося саме в Україні налагодити виробництво, східна Європа має цікаві можливості з виробництва. Але перевага Китаю насправді​ не тільки економічна, а й та, що вони дуже легко можуть підстрахувати. Якщо немає певного приладу чи якогось матеріалу, вони буквально йдуть через дорогу і купують там у свого сусіда те, чого бракує. Або йдуть до нього, винаймають станок на якийсь час", - розповів Федорчук.

Дивіться також: Винахід українців дозволяє власникам домашніх тварин гратися з ними на відстані за допомогою мобільного додатку

  • 16x9 Image

    Юрій Мамон

    Журналіст Української служби «Голосу Америки» з серпня 2016-го року. На телебаченні з початку 2011-го. Кар'єру розпочинав на телеканалі «Інтер», з відділу новин, де провів два роки. Отримавши ширше розуміння професії, зацікавився розслідувальним жанром і почав працювати в проекті «Агенти Впливу» на НТН. Опісля серій викривальних репортажів отримав пропозицію від ICTV, де з колегами, спільними зусиллями, виробили концепцію та започаткували проект критичних журналістських розслідувань «Дістало» – програма про соціальну несправедливість, корупцію та невігластво. За час роботи над цим проектом нерідко потрапляв у небезпечні ситуації.

    На «Голосі Америки» фокус своєї уваги більш за все концентрує на українцях, що проживають у США. Захоплюється успіхами українських професіоналів, підприємців та спортсменів.

    Переконаний, що журналістика – це стиль життя. Основним принципом вважає висвітлення правди.

  • 16x9 Image

    Олексій Кузьменко

    Журналіст, синхронний перекладач у команді Української служби. Власник низки музичних інструментів, на яких не вмію грати.

Інше за темою

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Viber

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Viber

XS
SM
MD
LG