Спеціальні потреби

Прихильники України у Палаті представників США прогнозують перемогу в справі розширення санкцій щодо Росії


Реальні преспективи схвалення законопроекту щодо розширення російських санкцій. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:12 0:00

Реальні преспективи схвалення законопроекту щодо розширення російських санкцій. Відео

Результати голосування в середу в Сенаті: 98 сенаторів підтримали законопроект про розширення санкцій проти Росії, Ренд Пол і Берні Сандерс проголосували - проти

Законопроект про введення нових санкцій проти Росії, який у середу майже одноголосно (НОВІ ЦИФРИ: 98 - за, Ренд Пол і Берні Сандерс проголосували проти - ГА) підтримав Сенат, тепер має бути розглянутий Палатою представників. У разі ухвалення нижньою палатою Конгресу, законопроект буде поданий на підпис президенту.

Про перспективи прийняття закону Палатою представників говорили конгресмени, які на капітолійському пагорбі святкували 20-ту річницю створення «українського кокусу» - Групи підтримки України у Конгресі.

Демократ Сандер Левін, спів-голова «українського кокусу», на шанси проходження цього законопроекту в Палаті представників дивиться оптимістично.

«Я думаю, що вони надзвичайно великі. Я думаю, наша відданість захисту свободи України цілком очевидна і непохитна. Ми переможемо!».

Конгресмен-республіканець Даґ Ламборн також впевнений – документ схвалять, ще й переконливою більшістю.

«Шанси проходження законопроекту в Палаті представників дуже високі. Я буду працювати зі своїми колегами, щоб він набрав 400 голосів «за». (У Палаті представників 435 законодавців - ГА) Ми повинні мати потужну підтримку. Це мерзенно, що Росія зробила в Криму, на Донбасі. І це повинно припинитись».

Читайте також: Ця відповідь на агресію Кремля давно назріла - сенатори вітають рішення щодо посилення санкцій проти Росії

Президент Трамп неодноразово говорив про необхідність покращення відносин з Росією, тому лунає занепокоєння, що він може накласти вето на цей законопроект. Для подолання президентського вето, необхідні голоси двох третин членів обох палат. Конгресмен Левін каже, що законодавці матимуть ці голоси.

«Я думаю, що почуття в Конгресі відносно санкцій проти Росії дуже сильні. За її дії з придушення свободи України. Ці почуття у нас в крові. Тому я не думаю, що президентське вето втримається ….

«Ми розуміємо в Конгресі, що Росія придушує свободу України, тому ми розуміємо необхідність санкцій, ми і далі робитиме все можливе, або примусити Росію вийти з України. Ніхто в здоровому глузді не може заперечувати, що Росія брала участь в окупації Сходу України. Я радий, що попередня адміністрація зробила кроки, щоб завадити подальшому вторгненню і я дуже сподіваюсь, що нинішня адміністрація продовжить цей напрямок», - заявив Левін.

Конгресмен-республіканець Даґ Лемборн закликає президента співпрацювати з Конгресом у питанні підтримки України.

«Я дуже сподіваюсь, що президент буде працювати з Сенатом та Палатою представників, що він зрозуміє – це важливий крок. Росії треба чітко сказати - вона повинна припинити свою агресію».

В Конгресі кажуть - працюватимуть над тим, щоб голосування за законопроект про розширення санкцій проти Росії в Палаті представників відбулося вже до початку канікул у серпні.

Дивіться також: Сенат США проголосував за документ, який може розширити санкції проти Росії

Сенат США проголосував за документ, який може розширити санкції проти Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:42 0:00

  • 16x9 Image

    Наталія Леонова

    Ведуча, репортер і редактор української служби "Голосу Америки". Перед тим, як приєднатися до команди "Голосу Америки" у 2003 році, працювала юристом в одній із київських юридичних фірм. Також координувала діяльність шведської гуманітарної організації, яка займається реабілітацією хворих українських дітей. Здобула магістерський диплом з міжнародного публічного права Київського інституту міжнародних відносин. Захоплюється йогою.  

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG