Спеціальні потреби

Німеччина запевняє Україну у підтримці і зміцнює захист "логістичного центру поставок допомоги" Києву в Польщі


Ілюстративне фото: канцлер Німеччини Олаф Шольц і президент України Володимир Зеленський зустрічаються для двосторонніх переговорів в аеропорту Франкфурта, 6 вересня 2024 р. (Фото: Boris Roessler через AP)
Ілюстративне фото: канцлер Німеччини Олаф Шольц і президент України Володимир Зеленський зустрічаються для двосторонніх переговорів в аеропорту Франкфурта, 6 вересня 2024 р. (Фото: Boris Roessler через AP)

Німеччина продовжить військову підтримку України, запевнив канцлер Олаф Шольц 29 листопада у телефонній розмові з президентом України Володимиром Зеленським.

Розмова німецького та українського лідерів відбулася наступного дня після оприлюднення пропозиції Німеччини передислокувати й розгорнути у Польщі 3 німецькі системи протиповітряної оборони Patriot задля захисту ключових ліній постачання військової допомоги в Україну.

“Ми продовжуватимемо військову підтримку України в тісній координації з нашими європейськими та міжнародними партнерами”, - написав Шольц на своїй сторінці в мережі Х за результатами розмови.

“Я домовився із Зеленським, що ми залишатимемося на зв’язку – також щодо перспектив можливих шляхів до справедливого миру”, - додав канцлер.

Шольц також поширив допис Зеленського у мережі Х, в якому український лідер подякував Шольцу та Німеччині за підтримку України, зокрема за посилення української ППО системами Patriot та IRIS-T, які врятували “тисячі життів”.

“Збільшення тиску на Росію та посилення позицій України на всіх фронтах є критично важливими для того, щоб примусити агресора до справжнього миру”, - також написав Зеленський.

Раніше цього місяця Шольц говорив телефоном з президентом Росії Володимиром Путіним.

Український президент раніше розкритикував рішення канцлера подзвонити Путіну – вперше за два роки – як таке, що може відкрити “скриню Пандори” й завадити зусиллям з ізоляції Путіна та спробам досягти припинення війни та встановити “справедливий мир” в Україні.

Шольц тоді заявив на захист свого дзвінка Путіну, що було важливо сказати президенту Росії, що йому не варто розраховувати на зменшення німецької підтримки України.

“Канцлер Шольц також поділився деталями своєї розмови з Путіним. Очевидно, що тільки поєднання сили зброї та сили дипломатії може змусити того, хто несе відповідальність за цю війну, її припинити. Справжнього миру можна досягти лише завдяки силі”, - додатково прокоментував Зеленський свою розмову з Шольцом 29 листопада.

Розмова відбулася на тлі німецької пропозиції розгорнути 3 німецькі системи ППО Patriot з січня 2025 року на 6 місяців у Польщі.

За словами міністра оборони Німеччини Бориса Пісторіуса, таке розгортання необхідне для захисту логістичного центру та шляхів постачання військової допомоги в Україну й “забезпечить постачання транспортних засобів, зброї та боєприпасів, які терміново потрібні Україні для захисту від жорстоких атак Росії, які порушують міжнародне право”.

З січня по листопад 2023 року, Німеччина вже відправляла до Польщі 3 системи Patriot та 300 військових, які базувалися поблизу міста й залізничного вузла Замосць, приблизно за 50 км від українського кордону.

Торішнє розгортання систем Patriot було викликане інцидентом у листопаді 2022 року, коли ймовірно українська ракета ППО випадково впала у польському селі Пшеводув.

“Наразі ми узгоджуємо точні деталі передислокації з Польщею, іншими союзниками та НАТО в Брюсселі”, - повідомили в німецькому Міноборони.

Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш привітав цю пропозицію Німеччини у дописі в мережі X.

Німеччина загалом мала 36 систем Patriot під час холодної війни, однак останніми роками їх кількість скоротилася.

Берлін надав три комплекси Patriot Україні від початку повномасштабного вторгнення Росії у лютому 2022 року.

На додаток, 26 листопада міністерка закордонних справ країни Анналена Бербок оголосила, що Німеччина до кінця року надасть Україні дві додаткові системи протиповітряної оборони IRIS-T, здатною збивати літаки, гелікоптери, дрони та крилаті ракети.

З початку війни Німеччина надала Україні понад $38.85 млрд допомоги, заявила Бербок і вказала, що ця допомога служить не лише захисту України, "а й для нашого власного захисту і миру". Німеччина є другим за загальним обсягом донором військової допомоги Україні після Сполучених Штатів.

Постачання двох нових систем IRIS-T є частиною плану канцлера Шольца, оголошеного ним у вересні цього року, де йшлося про 17 таких систем.

У статті використано матеріали агентств Reuters та AFP.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Відставка прем’єр-міністра Канади Трюдо.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG