Спеціальні потреби

Ми підтримуємо Україну в боротьбі за справедливий мир стільки, скільки необхідно - Щольц


Канцлер Німеччини Олаф Шольц
Канцлер Німеччини Олаф Шольц

Близько 70 маршів та заходів із закликами до миру пройшли в Німеччині в суботу, що є щорічною традицією на Великдень, повідомляє видання DW.

Цьогорічний девіз - "Зараз, як ніколи, разом заради миру".

Лідери коаліційного уряду в Берліні, представники партій, які тісно пов'язані з пацифістським рухом в країні, оприлюднили великодні послання, намагаючись примирити своє прагнення до миру в принципі зі своєю політикою надання зброї Україні в її оборонній війні проти Росії та збільшення витрат на оборону Німеччини і постачання зброї.

Вони також закликали демонстрантів не "плутати жертв із злочинцями" в Україні.

Згідно з попередніми даними організації Peace Cooperative Network, яка організувала марші, понад 10 000 людей вийшли на вулиці Німеччини на підтримку миру та роззброєння у суботу.

Канцлер Олаф Шольц опублікував у суботу відеозвернення, у якому сказав: "Ми всі прагнемо більш мирного світу. Про це християни моляться під час великодніх служб. Правда також полягає в тому, що мир без свободи означає гноблення, без справедливості миру немає".

"Тому ми підтримуємо Україну в боротьбі за справедливий мир — стільки, скільки це необхідно. Ми також робимо це для себе, для нашої безпеки", — сказав Шольц.

Шольц заявив, що президент Росії Володимир Путін порушив принцип, згідно з яким кордони не можна перекроювати насильством.

"Але ми можемо знову підтвердити цей принцип. Продовжуючи підтримувати Україну — рішуче й обачно", — сказала канцлер.

Нещодавні коментарі колеги Шольца від соціал-демократів Рольфа Мютценіха про прагнення "заморозити" конфлікт в Україні та спроби мирних переговорів викликали критику всередині партії, зокрема з боку двох інших членів коаліційного уряду, Зелених і Вільних демократів.

Політик Партії зелених і віцеканцлер Роберт Габек випустив відеозвернення у Страсну п’ятницю, у якому нагадав про рішення в лютому 2022 року змінити багаторічну пацифістську політику Берліна та дозволити поставки зброї в зону конфлікту.

Він сказав, що з повагою та розумінням ставиться до тих, хто може не погоджуватися з ним щодо відправлення зброї в Україну, чи то через релігійні, чи політичні переконання, але не до тих, хто "сплутав жертву зі злочинцем" і хто "бачить у путінській Росії відповідь за Німеччину".

"Ми прагнемо миру. Так. Але сумна, чесна відповідь така: не схоже, що буде швидкий і добрий кінець, навіть якщо ми бажаємо іншого", — сказав Габек.

Враховуючи агресію Росії та переведення нею своєї економіки на "воєнні рейки", він сказав: "Ми повинні пристосуватися до рівня загрози. Будь-який інший підхід був би наївним".

Габек заявив, що Німеччина та інші члени ЄС мали рацію, прагнучи збільшити витрати на оборону, тому що "ми повинні захищати себе всебічно, в тому числі і від військових атак".

Лідер опозиційної Християнсько-демократичної партії (ХДС) Фрідріх Мерц в електронному листі до своїх прихильників заявив, що демонстрації на підтримку миру не заслуговують осуду. Але, сказав він, питання полягає в тому, як забезпечити умови для тривалого миру.

"І тут лише готовність до миру не є достатньою відповіддю", — сказав Мерц. Він висловив надію, що цьогорічні учасники маршу звернуть своє послання, перш за все, до Володимира Путіна, закликаючи його негайно припинити вторгнення в Україну.

Як повідомляв раніше Голос Америки, 19 березня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус оголосив про новий пакет допомоги Україні у майже пів мільярда євро: "Це включає 10 тисяч боєприпасів зі складу наших Збройних сил. Його доставлення почнеться в короткий термін, фактично негайно. Крім того, ми оплачуємо вартість 180 тисяч боєприпасів чеської ініціативи".

Того ж дня Німеччина й Польща оголосили про створення коаліції з бронетехніки для допомоги Україні та нових спільних сил швидкого розгортування.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG