Спеціальні потреби

США запровадили повторні санкції щодо російських компаній, причетних до "Північного потоку-2"


Мапа трубопроводу "Північний потік-2", який так і не був введений в дію. Графіка: Sashko Danylenko/Голос Америки
Мапа трубопроводу "Північний потік-2", який так і не був введений в дію. Графіка: Sashko Danylenko/Голос Америки

Сполучені Штати повторно запровадили санкції проти кількох російських організацій через їхню участь в минулому у будівництві газопроводу Nord Stream 2.

Більшість санкцій запроваджують повторно щодо організацій, які брали участь у будівництві трубопроводу, і які вже були внесені до санкційного списку. А також проти кількох нових власників суден, які вже перебували під санкціями, заявив Державний департамент США у середу, 18-го грудня.

У списку підсанкційних об'єктів – компанії, що надають морські послуги, логістичні організації водного транспорту, компанії-власники суден, рятувальна служба Росії, а також принаймні 15 суден, страхові та технологічні компанії, а також сам оператор трубопроводу, який ніколи так і не запрацював, компанія Nord Stream 2 AG.

«Північний потік-2» був побудований державною російською компанією «Газпромом» для транспортування природного газу з Арктики до Німеччини по дну Балтійського моря в обхід України. Він був пошкоджений 26 вересня 2022 року після вторгнення Росії в Україну в лютому того ж року. Ніхто не взяв на себе відповідальність за підрив газогону.

Заступник речника Держдепу Ведант Пател заявив, що Сполучені Штати зберігають свою опозицію щодо Nord Stream 2 як російського геополітичного проєкту та зусиль щодо його відродження.

«Ми збираємося продовжувати працювати та гарантувати, що Росія ніколи не зможе використовувати свої енергетичні ресурси та своє енергетичне позиціонування як зброю для політичної вигоди», — сказав Пател журналістам під час брифінгу.

Напередодні, у листопаді цього року, у Вашингтоні виступила колишня канцлерка Німеччини Анґела Меркель. Серед іншого, вона виправдовувала свої дії на посаді канцлера щодо співпраці з Росією.

Тоді, попри заклики президента США Барака Обами та інших союзників, офіційний Берлін дав згоду на побудову додаткового газопроводу Північний потік-2.

Анґела Меркель пояснює свої рішення тим, що вона була зобов’язана враховувати потреби промисловості Німеччини, якій була потрібна енергія за вигідними цінами.

Читайте також:

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG