Обмін полоненими між Україною та Росією не стане базою для розбудови довіри між Москвою та Києвом. Про це, відповідаючи на запитання "Голосу Америки", заявив ряд міжнародних оглядачів. Напередодні, у день повернення Надії Савченко до України, міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр висловив сподівання, що обмін полоненими "допоможе у розбудові довіри між країнами і створить позитивну ситуацію для Мінського процесу".
"Україна та Росія будуть з недовірою ставитись одна до одної ще довго після того, як Штайнмаєр втратить посаду. Звільнення Савченко для Путіна, це просто зачистка перед виборами до Думи", - розповів "Голосу Америки" Александр Кларксон, викладач Королівського коледжу у Лондоні.
"Штайнмаєр видає бажане за дійсне. Жодної довіри між Україною та Росією у найближчому майбутньому не буде. Ситуація може змінитись після виконання Мінських угод", - сказав Крістофер Міллер, журналіст, який тривалий час висвітлював кризу в Україні для провідних західних ЗМІ.
"Хороша думка, але не більше", - прокоментував заяву Штайнмаєра Ян Бейтсон журналіст, який пише для ряду західних ЗМІ.
"Довіра" ще багато десятирічь не буде фактом відносин між Росією та Україною. І вже точно цього не станеться доки Україні не буде повернуто контролю за власними кордонами" , - відзначив Максим Еріставі, впливовий на Заході український журналіст-міжнародник.
Як відомо, у середу голова зовнішньополітичного відомства Німеччини, Франк-Вальтер Штайнмаєр заявив, що "відчуває полегшення з приводу того, що українського пілота Надію Савченко нарешті звільнено"
"Я сподіваюсь, що сьогоднішній обмін полоненими допоможе розбудувати довіру між країнами та створить позитивну ситуацію для Мінського процесу", - заявив дипломат.
Те, що Штайнмаєр сподівається, що між Україною та Росією може виникнути "довіра" не сподобалось і користувачам Facebook. На сторінках "Голосу Америки" у Facebook та Twitter новина викликала хвилю критичних коментарів.
Дивіться також: США: Ключові заяви з приводу Надії Савченко