Спеціальні потреби

Демократи занепокоєні агресивною політикою Росії


Берні Сандерс і Гілларі Клінтон
Берні Сандерс і Гілларі Клінтон

Кандидати в президенти від Демократичної партії висловили занепокоєння з приводу напористої зовнішньої політики Росії та її агресії щодо України, проте вони розійшлися в думках щодо того, чи є Москва головною загрозою безпеці США.

Колишня держсекретар США Гілларі Клінтон та сенатор від штату Вермонт Берні Сандерс посперечалися про зовнішню політику та інші питання під час демократичних дебатів у штаті Нью-Гемпшир, де наступного вівторка відбудуться перші праймеріз.

Їхні коментарі пролунали після того, як раніше цього тижня міністр оборони США Ештон Картер дав зрозуміти, що вважає Росію найсерйознішою загрозою для національної безпеки США, і пообіцяв збільшити оборонні витрати, спрямовані на стримування цієї загрози.

Клінтон заявила, що розуміє та розділяє підхід Картера.

«Міністр Картер має на увазі постійний тиск, який Росія спрямовує на наших європейських союзників, – сказала вона. – Тим самим Росія намагається змістити кордони, встановлені в Європі після Другої світової війни. Таким чином вона намагається налаштувати європейські країни одна проти одної, захоплюючи територію, утримуючи Крим, та починає прораховувати, чи вдасться їй зробити набіг на Балтію».

Клінтон додала, що схвалює прагнення Картера зміцнити НАТО.

«Ми повинні надавати більш значну підтримку нашим партнерам по НАТО, і чітко дати зрозуміти президенту Росії Володимиру Путіну, що подібного роду агресивність спричинить за собою відповідну реакцію, – сказала вона. – Кращий спосіб зробити це - це дати більше грошей і зброї європейцям, щоб вони могли реально зробити більш активний внесок у власну оборону».

Сандерс, який називає себе соціалістом, теж висловив занепокоєння з приводу «Путіна і його військового авантюризму в Криму та Україні».

Однак на питання про те, чи поділяє він думку Картера про Росію як найбільш серйозну загрозу для національної безпеки США, Сандерс відповів негативно.

За його словами, найбільше його турбують такі ізольовані країни, як КНДР, яка нещодавно заявила про випробування водневої бомби і, як повідомляється, планує нові випробування ракет великої дальності.

«Я дуже і дуже турбуюся з приводу цієї ізольованої країни, – сказав сенатор. – Ось що мене турбує. Росія живе у взаємодії з рештою світу. Китай теж. Північна Корея ж – дуже незвичайна країна, тому що вона сильно ізольована, і я вважаю, що потрібно з нею розбиратися, якщо у неї є атомна зброя. І розбиратися дуже ефективно».

Дивіться також: Держдеп дав оцінку вчинку Абромавичуса

Держдеп дав оцінку вчинку Абромавичуса. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:05 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG