«Офіційна декларація саміту містить багато політичного жаргону про економічну співпрацю та демократію, але по суті стала розчаруванням для тих, хто прагнув отримати обіцянку членства у ЄС», - резюмує Reuters.
Агенція новин констатує, що західні європейці побоюються входження до ЄС 45-мільйонної України, а лідери ЄС прагнуть перед усім послабити напругу у відносинах з Росією, яка завдає відчутних збитків економіці Європи.
Не треба перетворювати це «Східне партнерство» на ще один конфлікт з РосієюФрансуа Олланд
Пріоритети «старої» Європи все озвучив президент Франції Франсуа Олланд, слова якого наводить Reuters.
Незручна правда про саміт у Ризі навряд чи сподобалась би українцям, відтак президент України Петро Порошенко наголошує на солідарності Європи з приводу української кризи та нових позичках для України. Між тим ніщо із цих позитивних факторів не перекреслює того факту, що у Європі готові відмовитись від «Східного партнерства».
Ця політика замислювалась виключно як скромний проект, покликаний покращити відносини із сусідами, у сучасній геополітичний ситуації став складовою нової «холодної війни» та, спровокувавши агресивну реакцію Росії, кинув регіон у кровопролиття.
«На цьому етапі головна ціль Європи - заморозити конфлікт в Україні. З огляду на це Європа відмовляється від будь-яких заходів, які могли би оживити «Східне партнерство», аби лише не ускладнити ситуацію в Україні», - пише на сторінках видання дослідник Центру стратегічних та міжнародних досліджень Ендрю Мічта.
«ЄС не бажає пропонувати будь-які реальні перспективи партнерства своїм 6-ом східним партнерам (хоча лише Україна, Грузія та Молдова справді на це претендують). А без такого стимулу, Європейське партнерство незабаром перетвориться на бюрократичний ритуал», - пише Мічта.