Спеціальні потреби

Як протистояти загрозі Росії в Європі радилися у США


Ці експертні прогнози щодо майбутнього безпеки у Європі та Україні варті уваги. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:04 0:00

Ці експертні прогнози щодо майбутнього безпеки у Європі та Україні варті уваги. Відео

Днями у Вашингтоні провідні експерти та політики зі США та України радилися як саме протистояти російській загрозі в Європі.

Протистояння Заходу з Росією не є поверненням до часів «холодної війни». Теперішній конфлікт набагато складніший, тому і вирішувати його потрібно іншими методами заявив на спеціальному засіданні Ради Безпеки ООН міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр.

Днями у Вашингтоні провідні експерти та політики зі США та України радилися як саме протистояти російській загрозі в Європі.

Президент США Барак Обама пропонує виділити на зміцнення безпеки своїх союзників в Європі майже три з половиною мільярди доларів, це в чотири рази більше, ніж попереднього року. У Білому дому заявили, що ці кошти мають піти на «підтримку союзників НАТО перед обличчям російської агресії».

Співголова Групи підтримки України у Палаті представників Конгресу США Сандер Левін каже, що ця допомога у бюджеті надзвичайно необхідна.

«Зараз продовжуються розмови на тему природи військової підтримки України, і ці розмови відбуваються і в адміністрації президента, і в Конгресі, а також між адміністрацією та європейським співтовариством. Я думаю, що має бути ефективне поєднання невійськової допомоги та військової», - зазначив конгресмен Левін.

Україна - не член НАТО, утім європейську безпеку у США прямо пов’язують із війною в Україні.

За словами військово-політичного експерта Ігоря Козака, це крок у правильному напрямку – посилення боєздатності військ НАТО у Східній та Центральній Європі, але попереджає, що треба бути відвертим.

«Війна ведеться на території України, то ж я не думаю, що це змінить кон’юктуру ситуації. Питання буде вирішуватися на передовій по зоні розмежування між Україною та Росією. Питання, чи зможе Україна зупинити росіян. Ми зараз працюємо із західними провідниками, щоб вони це зрозуміли. Треба підтримувати Україну всіма можливими засобами, збільшувати боєздатність українських збройних сил, щоб Україна могла стримати натиск на своїх кордонах, а не чекати, поки вони дійдуть до країн Прибалтики чи Польщі. То це може бути запізно».

Останнім часом Росія активно нарощує військові сили на українській окупованій території, - звертає увагу Джон Гербст, колишній посол США в Україні.

«Починаючи з початку січня зростає російський наступ на територію Донбасу. Відбувається суттєве порушення перемир’я російською стороною. І збільшення війська на кордоні – це частина цієї операції. Тобто я думаю, росіяни таким чином намагаються посилити військовий тиск на Україну. Можливо, це результат того, що коли вони послабили тиск, європейські санкції не були скасовані».

Британський журналіст Аскольд Крушельницький працює на сході України практично з початку війни. Він належить до великої групи прихильників озброєння України. На його думку, це єдина мова, яку Путін може зрозуміти.

Президент Обама пропонує значне збільшення військових витрат, щоб посилити Європу та НАТО. Чи це допоможе Україні? Можливо, але непрямо
Аскольд Крушельницький

«Президент Обама пропонує значне збільшення військових витрат, щоб посилити Європу та НАТО. Чи це допоможе Україні? Можливо, але непрямо. Одне з питань цієї конференції, яку ми зараз відвідуємо, як найкраще допомогти Україні. І багато учасників в один голос заявляють: єдина мова, яку Путін розуміє, це військова сила. Частина з них – пропагує ідею озброєння України, зокрема надання Україні джавелінів – протитанкових ракетних комплексів, щоб збільшити тиск на Росію, якщо вона поновить свою військову агресію».

Один із найстаріших демократів у Палаті представників, конгресмен Сандер Левін - давній прихильник України, однак підтримує політику президента Обами, який обрав дипломатичний підхід до розв’язки війни в Україні.

«Зростання військової присутності Росії в Україні викликає глибоке занепокоєння. І питання зараз – як найкраще їй протидіяти. Україна самостійно нарощує свою військову силу, з деякою допомогою США та ЄС. Ми повинні продовжувати цей процес і надіслати чіткий сигнал Росії, що ми дуже хочемо, щоб Україна досягла своєї незалежності та свободи. І Росія повинна розуміти нашу відданість цій справі».

Таким сигналом, на погляд аналітиків, міг би стати візит президента Обами в Україну. Однак, у четвер 25 лютого Білий дім повідомив, що президент, принаймні поки що, не планує відвідувати Київ.

Дивіться також: Щоб повернути Донбас потрібні і реформи, і озброєння - експерт Atlantic Council

Щоб повернути Донбас потрібні і реформи, і озброєння - експерт Atlantic Council. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:44 0:00

  • 16x9 Image

    Ірина Матвійчук

    Журналістка, репортерка, редакторка вебсайту. Цікавлюсь соціальними темами та історією. Для потенційних сюжетів завжди шукаю захопливі історії про українців у США, маловідомі сторінки історії, про неймовірні долі людей та бізнесів. Приєдналася до команди Української служби Голосу Америки у 2014 році. Перед тим працювала в журналі National Geographic та на "Радіо Свобода". Люблю читати книжки, створила у США книжковий клуб Books-R-Us Ukrainian. Із задоволенням подорожую в країни/регіони, які є непопулярними для туристів. Одружена, маю доньку.  

Розсилка

Відео - найголовніше

Білий дім: як Вашингтон допомагав Києву у 2024 році. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:09:11 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG