США проголосували проти української резолюції із засудженням російського вторгнення на Генасамблеї ООН, тому що вона була "антагоністичною" й суперечить зусиллям Вашингтона посадити Україну та Росію за стіл переговорів. Про це в інтерв'ю Breitbart розповів державний секретар США Марко Рубіо.
"Ми відчуваємо, що всі знають, і ви можете повернутися назад і прочитати газетні статті за останні три роки і зрозуміти, що сталося в Україні. Але тепер, як президент чітко дав зрозуміти, президент Трамп хоче покласти край цій війні, - сказав Рубіо. - Щиро кажучи, ми не вважали сприятливим мати щось в ООН, що є антагоністичним до будь-якої сторони. Ми намагаємося залучити цих хлопців до столу (перемовин). На жаль, Україна не погодилася, і вони хотіли рухатися далі зі своєю [резолюцією]".
Рубіо додав: "Потім ми звернулися до Ради Безпеки з нашою компромісною (резолюцією), яка, на мою думку, є дуже справедливою, і в ній в основному сказано, що "війна — це жахлива річ".
"Добре, що ми зробили це в Раді Безпеки, і росіяни не наклали на це вето. Я не кажу вам, що це покладе кінець цьому конфлікту,.. але я, звичайно, вважаю, що наша мова є кращою мовою і, сподіваюся, сприяє справі миру", - сказав він.
Держсекретар також наголосив, що "мета Організації Об’єднаних Націй Нації — це припинення війни та запобігання конфліктам, а не ускладнення припинення конфліктів".
Нагадаємо, напередодні Генасамблея ООН ухвалила дві версії резолюцій щодо російської війни в Україні — український та американський варіанти.
Американська делегація проголосувала проти українського варіанта, що засуджує російську агресію; вимагає виконати попередні резолюції ГА ООН, зокрема, щоб РФ вивела війська з визнаних міжнародних кордонів України; підтверджує відданість країн суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах; підкреслює, що залучення військ КНДР призводить до ескалації конфлікту; наголошує на важливості забезпечити відповідальність за найтяжчі злочини, вчинені на території України, досягти справедливості для всіх жертв і запобігти майбутнім злочинам; закликає до повного обміну військовополонених, незаконно утримуваних осіб і повернення всіх депортованих цивільних, включаючи дітей.
Водночас альтернативна резолюція "Шлях до миру", запропонована США, містить чотири загальні пункти: висловлення співчуттів про трагічну загибель людей внаслідок "конфлікту РФ та України"; повторює, що головна мета ООН — підтримувати міжнародний мир і безпеку; закликає якнайшвидше припинити конфлікт; і також закликає до міцного миру між Україною та Російською Федерацією.
Пізніше того ж дня Рада Безпеки ухвалила резолюцію щодо війни Росії проти України в тій редакції, яку запропонували Сполучені Штати.
Документ підтримали 10 держав-членів із 15 – США, Росія, Китай, Південна Корея, Сьєрра-Леоне, Гаяна, Сомалі, Пакистан, Панама, Алжир. Велика Британія, Франція, Данія, Греція, Словенія утрималися.
За текстом резолюції, ООН висловлює "жаль із приводу трагічної загибелі людей в ході російсько-українського конфлікту, знову заявляючи, що головна мета ООН, закріплена у Статуті ООН, полягає в підтримці міжнародного миру та безпеки та мирному вирішенні спорів, переконливо просить негайно припинити конфлікт і закликає також до встановлення міцного миру між Україною та Російською Федерацією".