Спеціальні потреби

Рубіо: США проголосували проти української резолюції на Генасамблеї ООН, бо вона була "антагоністичною"


Державний секретар США Марко Рубіо
Державний секретар США Марко Рубіо

США проголосували проти української резолюції із засудженням російського вторгнення на Генасамблеї ООН, тому що вона була "антагоністичною" й суперечить зусиллям Вашингтона посадити Україну та Росію за стіл переговорів. Про це в інтерв'ю Breitbart розповів державний секретар США Марко Рубіо.

"Ми відчуваємо, що всі знають, і ви можете повернутися назад і прочитати газетні статті за останні три роки і зрозуміти, що сталося в Україні. Але тепер, як президент чітко дав зрозуміти, президент Трамп хоче покласти край цій війні, - сказав Рубіо. - Щиро кажучи, ми не вважали сприятливим мати щось в ООН, що є антагоністичним до будь-якої сторони. Ми намагаємося залучити цих хлопців до столу (перемовин). На жаль, Україна не погодилася, і вони хотіли рухатися далі зі своєю [резолюцією]".

Рубіо додав: "Потім ми звернулися до Ради Безпеки з нашою компромісною (резолюцією), яка, на мою думку, є дуже справедливою, і в ній в основному сказано, що "війна — це жахлива річ".

"Добре, що ми зробили це в Раді Безпеки, і росіяни не наклали на це вето. Я не кажу вам, що це покладе кінець цьому конфлікту,.. але я, звичайно, вважаю, що наша мова є кращою мовою і, сподіваюся, сприяє справі миру", - сказав він.

Держсекретар також наголосив, що "мета Організації Об’єднаних Націй Нації — це припинення війни та запобігання конфліктам, а не ускладнення припинення конфліктів".

Нагадаємо, напередодні Генасамблея ООН ухвалила дві версії резолюцій щодо російської війни в Україні — український та американський варіанти.

Американська делегація проголосувала проти українського варіанта, що засуджує російську агресію; вимагає виконати попередні резолюції ГА ООН, зокрема, щоб РФ вивела війська з визнаних міжнародних кордонів України; підтверджує відданість країн суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах; підкреслює, що залучення військ КНДР призводить до ескалації конфлікту; наголошує на важливості забезпечити відповідальність за найтяжчі злочини, вчинені на території України, досягти справедливості для всіх жертв і запобігти майбутнім злочинам; закликає до повного обміну військовополонених, незаконно утримуваних осіб і повернення всіх депортованих цивільних, включаючи дітей.

Водночас альтернативна резолюція "Шлях до миру", запропонована США, містить чотири загальні пункти: висловлення співчуттів про трагічну загибель людей внаслідок "конфлікту РФ та України"; повторює, що головна мета ООН — підтримувати міжнародний мир і безпеку; закликає якнайшвидше припинити конфлікт; і також закликає до міцного миру між Україною та Російською Федерацією.

Пізніше того ж дня Рада Безпеки ухвалила резолюцію щодо війни Росії проти України в тій редакції, яку запропонували Сполучені Штати.

Документ підтримали 10 держав-членів із 15 – США, Росія, Китай, Південна Корея, Сьєрра-Леоне, Гаяна, Сомалі, Пакистан, Панама, Алжир. Велика Британія, Франція, Данія, Греція, Словенія утрималися.

За текстом резолюції, ООН висловлює "жаль із приводу трагічної загибелі людей в ході російсько-українського конфлікту, знову заявляючи, що головна мета ООН, закріплена у Статуті ООН, полягає в підтримці міжнародного миру та безпеки та мирному вирішенні спорів, переконливо просить негайно припинити конфлікт і закликає також до встановлення міцного миру між Україною та Російською Федерацією".

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG