Спеціальні потреби

Reuters: Радники Трампа представили йому пропозиції завершення війни в Україні


Українські військові 43-ї артилерійської бригади ведуть вогонь із самохідної гаубиці по російських позиціях на передовій у Донецькій області, 24 червня 2024 р. (Фото: AP Photo/Євгеній Малолетка)
Українські військові 43-ї артилерійської бригади ведуть вогонь із самохідної гаубиці по російських позиціях на передовій у Донецькій області, 24 червня 2024 р. (Фото: AP Photo/Євгеній Малолетка)

Радники експрезидента США Дональда Трампа представили йому свої пропозиції щодо завершення війни в Україні, у разі його перемоги на президентських виборах. План передбачає спонукання України та Росії якнайшвидше розпочати мирні переговори, повідомило 25 червня агентство Reuters.

Згідно з документом, США мають попередити Україну, що постачання американської військової допомоги можуть продовжиться, лише якщо Київ погодиться розпочати переговори. У той же час, США попередять Москву, що їхня відмова від переговорів призведе до посилення підтримки України Сполученими Штатами.

На додаток, іншим стимулом для Росії брати участь у переговорах могла б стати обіцянка США відкласти членство України в НАТО на тривалий період.

План був розроблений генерал-лейтенантом у відставці Кітом Келлогом, колишнім радником Трампа з національної безпеки, та Фредом Флейцем. Келлог і Флейц обоє працювали керівниками апарату в Раді національної безпеки під час президентства Трампа у 2017-2021 роках, а тепер обіймають керівні посади у прихильному до Трампа аналітичному центрі America First Policy Institute, пише Reuters.

Стратегія, викладена Келлогом і Флейцем, є найбільш детальним план, який дотепер розробили і оприлюднили прихильники Трампа. За словами Флейца, план був представлений Трампу, який відреагував на нього схвально.

“Я не стверджую, що він погодився з ним або погодився з кожним його словом, але ми були раді отримати той відгук, який ми отримали”, — зазначив Флейц в інтерв’ю.

Своєю чергою речник Трампа Стівен Ченг заявив, що лише заяви самого Трампа або уповноважених членів його кампанії слід вважати офіційними.

“Президент Трамп неодноразово заявляв, що головним пріоритетом під час його другого терміну буде якнайшвидше домовитися про припинення російсько-української війни, — зазначив Ченг. — Війна між Росією та Україною ніколи б не сталася, якби Дональд Трамп був президентом. Так сумно”.

Коментуючи свій план в інтерв'ю Reuters, Келлог зазначив, що в разі перемоги Трампа на президентських виборах 5 листопада, буде вкрай важливо швидко посадити Росію та Україну за стіл переговорів.

“Ми скажемо українцям: “Ви повинні сісти за стіл [переговорів], і якщо ви не сядете за стіл, підтримка Сполучених Штатів вичерпається, — заявив Келлог в інтерв’ю. — І ми скажемо Путіну: “Він повинен сісти за стіл, а якщо ви не сядете за стіл, то ми дамо українцям все, що їм потрібно, щоб знищити вас на полі [бою]”.

На час проведення мирних переговорів, план передбачає припинення вогню на основі наявної на той час лінії бойових дій.

За планом Україна не повинна формально поступатися своєю територією Росії. Проте його автори визнають, що Україна навряд чи зможе відновити контроль над усією своєю територією найближчим часом.

Автори також зазначають, що тривалий та міцний мир в Україні вимагатиме додаткових гарантій безпеки для України, серед яких вони бачать посилене озброєння України як ключовий елемент

Тим часом представники президентської виборчої кампанії чинного президента Джо Байдена заявляють, що Трамп не зацікавлений протистояти Путіну.

“Дональд Трамп хвалить Володимира Путіна при кожній нагоді, і він чітко дав зрозуміти, що не буде протистояти Путіну чи виступати за демократію”, — сказав речник кампанії Джеймс Сінгер.

Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков заявив агентству Reuters, що будь-який мирний план повинен враховувати “реальний стан справ на місці”, що є російською умовою для переговорів.

Тим часом представники України закликають НАТО до прийняття “сильного” рішення щодо України на саміті у Вашингтоні наступного місяця.

Не уточнюючи суті очікувань, радник президента України із зовнішньополітичних питань Ігор Жовква зазначив в інтерв’ю Reuters: “Я вважаю, що цей саміт заслуговує на те, щоб ухвалити сильне рішення, в тому числі щодо України. Тому що, я маю на увазі, якщо у вас буде брак сильних рішень щодо України, саміт буде марним”.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG