Спеціальні потреби

«Ми нікого не будемо висилати!» - Путін


Раніше МЗС Росії запропонувало Путіну вислати з країни 35 американських дипломатів у відповідь на висилку такого ж числа російських дипломатів із США


Президент Росії Володимир Путін відкинув у п'ятницю пропозицію МЗС щодо відповіді на санкції, оприлюднені в четвер адміністрацією Барака Обами, і оголосити 35 американських дипломатів «небажаними особами».

Росія залишає за собою право на відповідь, але не опускатиметься до рівня «кухонної» дипломатії, ідеться в заяві російського лідера, опублікованій на його сайті.

«Наступні кроки для відновлення відносин між країнами будемо вибудовувати, виходячи з політики, яку буде реалізовувати адміністрація президента Дональда Трампа», – заявив Путін.

«Нові недружні кроки адміністрації США, яка відходить, розцінюємо як провокаційні, спрямовані на подальший підрив російсько-американських відносин. Це явно суперечить корінним інтересам як російського, так і американського народів», – твердить президент Росії.

«Ми не створюватимемо проблем для американських дипломатів. Ми нікого не будемо висилати», - заявив він.

Раніше Міністерство закордонних справ Росії МЗС запропонувало оголосити персонами нон ґрата 35 американських дипломатів - 31 співробітника посольства в Москві і чотирьох з генконсульства в Санкт-Петербурзі.

Про це заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров.

Пропозицію внесено у відповідь на висилку такого ж числа російських дипломатів із США у зв'язку із звинуваченнями в кібератаках на американські політичні організації напередодні президентських виборів.

«Ми, звичайно, не можемо залишити подібні витівки без відповіді. Взаємність - це закон дипломатії і міжнародних відносин, - заявив міністр. - Тому МЗС Росії, разом з нашими колегами з інших відомств, внесло на розгляд президента Росії пропозицію про те, щоб оголосити персонами нон ґрата 31 співробітника посольства США в Москві і 4 дипломатів з генерального консульства США в Санкт-Петербурзі. Крім того, запропоновано заборонити американцям користуватися їх дачею в Срібному Бору і складом на вул. Дорожня. Розраховуємо, що ці пропозиції будуть розглянуті в самому оперативному порядку», - заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров.

Лавров також зазначив, що звинувачення США у втручанні РФ в американські вибори - безпідставні. За його словами, адміністрація Обами звинувачує Росію «у всіх смертних гріхах, в тому числі і в провалі своїх зовнішньополітичних ініціатив».

Раніше російський прем'єр-міністр Дмитро Медведєв висловив жаль з приводу того, що адміністрація президента США Барака Обами закінчує свій термін «антиросійської агонією».

«Сумно, що адміністрація Обами, яка починала своє життя з відновлення співпраці, закінчує його антиросійською агонією. RIP», - написав Медведєв у своєму мікроблозі в Twitter.

У перекладі з англійської RIP означає «спочивай у мирі» - явний натяк на завершення вже найблищому майбутньому повноважень адміністрації президента Обами, який передасть їх Дональду Трампу 20 січня.

Президент Барак Обама ввів нові санкції проти Росії у зв'язку з її кібератаками, втручанням в листопадові президентські вибори та іншими діями, в тому числі недружніми акціями щодо американських дипломатів в Москві.

Обама назвав ці заходи «необхідною і доречною відповіддю на дії, покликані завдати шкоди американським інтересам всупереч прийнятим міжнародним нормам поведінки».

Санкції, введені президентом в четвер, націлені проти 9 фізичних і юридичних осіб: російських спецслужб ГРУ і ФСБ, чотирьох офіцерів ГРУ і трьох компаній, які надавали матеріальну підтримку кібероперацій ГРУ.

Крім того, під санкції потрапили росіяни Євген Богачов і Олексій Белан, яких Міністерство фінансів назвало «завзятими злочинцями», відповідальними за крадіжку понад 100 мільйонів доларів з американських банків і компаній.

На додаток до цього, 35 російським дипломатам у Вашингтоні та консульстві в Сан-Франциско дали 72 години на те, щоб залишити країну, оскільки вони діяли «всупереч прийнятим міжнародним нормам поведінки».

Представників влади РФ також позбавлять доступу до двох російських дипломатичних об'єктів у Мериленді і Нью-Йорку. Це було зроблено у відповідь на утиски і фізичне насильство по відношенню до американських дипломатів в Москві.

Дивіться також: Українсько-американські відносини в 2016 році - оцінки експертів

Українсько-американські відносини в 2016 році - оцінки експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:14 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG